Łóżkowe zwyczaje

Wczoraj wieczorem przeglądałam najnowsze wydanie Twojego Stylu. Zatrzymałam się na artykule, w który znane osoby opowiadają o swoich zwyczajach związanych ze spaniem. Z uwagi na fakt, że w łóżku spędzamy około połowę życia, uważam, że ludzie powinni dobierać się w pary także na podstawie preferencji łóżkowych (w temacie spania, nie sypiania ;)) Ktoś wspomina o denerwujących go okruszkach na prześcieradle, ktoś inny o spaniu nago. Artykuł kończył się marzeniem o superspaniu. Odłożyłam gazetę, zgasiłam światło i odpłynęłam w krainę marzeń. Ostatnio w nocy bolą mnie plecy, więc nie mam zbyt wygórowanych marzeń dotyczących idealnego spania. Chciałabym przespać całą noc, bez bólu, bez kręcenia się w poszukiwaniu pozycji, w której nie będą bolały mnie plecy. Łóżko to mój azyl. Uwielbiam spędzać w nim czas. Marzę o tym, by jak kiedyś (gdy jeszcze nie byłam mamą) móc spędzić w łóżku cały dzień i dwie noce. Marzy mi się taki rozkoszny łóżkowy maraton. Obudzić się, zjeść śniadanko w łóżku, zdrzemnąć się znowu, nie spieszyć się, oddać się zabawom łóżkowym, potem znów się zdrzemnąć, może obejrzeć troszkę tv. W momencie gdy na świecie pojawiła się moja Julka, nie ma mowy o niespiesznym polegiwaniu w łóżku. Nawet jeśli Julka obudzi się rano, i to Jacek do niej wstanie, bym mogła sobie jeszcze pospać, z tyłu głowy mam policjanta, który co chwilę wybudza mnie ze snu, i nakazuje spojrzeć na zegarek, czy przypadkiem nie śpię już zbyt długo.
Lubię spędzać czas w łóżku. Gdy nie mam takiej możliwości, oszukują troszkę siebie i daję sobie namiastkę łóżka. Zwłaszcza gdy wracam z pracy po 18-tej, wymęczona zakładam pidżamkę i od razu czuję się lepiej.
A jakie są wasze zwyczaje sypialniane?
Dobranoc.

Jeden komentarz na temat “Łóżkowe zwyczaje”

  1. Sypiam bardzo czujnie, a odkąd jest Kuba mam to samo marzenie co Ty spać i spać , moje dziecko od zawsze koszmarnie śpi. Taki paradoks ,,w młodości człowiek chciałby spać a nie może (np. małe dzieci) ,a w starości mógłby bo na to czasu wiele niestety nie może bo potrzebuje mniej snu niż młody człowiek. Ciekawe co. Pozdrawiam.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: