GWW- Bartłomiej

mężczyzna 40 lat
diagnoza: GBS fazy ostrej
objawy: utrata władzy w koniczynach dolnych, częściowa utrata władzy w koniczynach górnych, częściowa utrata wzroku, niedowład prawej części twarzy
rozpoczęcie leczenia: 4 dni po wystąpieniu pierwszych objawów
metoda leczenia: immunoterapia – podanie ludzkich gammaglobulin(Privigen)
rokowania: wycofanie uszkodzeń nerwu twarzowego 5-6 tygodni, powrót do całkowitej sprawności 4-6 miesięcy
fakty: ustąpienie objawów niedowładu twarzy po 6-7 dniach, odzyskany wzrok, odzyskana możliwość samodzielnego poruszania się, siła mięśniowa 50-65% w koniczynach dolnych, 90-95% w koniczynach górnych, odzyskanie możliwości mówienia w 100%.
W chwili obecnej przebywam od 2 tygodni na oddziale rehabilitacji po 2 tygodniach pobytu na oddziale neurologii udarowej. Samodzielnie wychodzę ze szpitala za tydzień (całkowity czas hospitalizacji 5 tygodni). Zanim odzyskam 100% sprawność minie jeszcze kilka miesięcy, niemniej neurolodzy są ogromnie zaskoczeni moimi postępami. Wiem, że zacząłem być relatywnie wcześnie leczony, wszystko zależy również od organizmu, ale to co również na pewno mi pomogło to psychika – jej moc jest niedoceniana ponieważ jeżeli jesteśmy przekonani o tym, że możemy sobie poradzić to ciało w końcu odpowie.  Zdaję sobie sprawę, że niektórzy zmagają się z chorobą od wielu lat, są też różne jej odmiany, ale miałem szczęście być jednym z ludzi, którzy szybko poradzili sobie z podstawowymi objawami dzięki na pewno w pierwszej kolejności lekarzom ale również własnej determinacji. Trzymam kciuki za wszystkich zmagających się z tym paskudztwem i życzę im szybkiego powrotu do zdrowia. Nic nie dzieje się bez celu, nic nie jest nam z góry przeznaczone ale istnieją znaki, które mają zmieniać nasze życie – GBS jest dla mnie jednym z nich. Miałem czas przewartościować kilka rzeczy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: