Jak działa kobieca wyobraźnia…

Sylwia siedziałana brzegu wanny trzymając w ręku telefon komórkowy. Uciekła ze spotkania z przyjaciółkami do łazienki. Jej facet zostawił im wolną chatę i sam miał jechać do swojej mamy, ale chwilę przed wyjściem z domu dostał SMS od swojej byłej żony. To był już drugi SMS w tym tygodniu. Sylwii nie dawało to spokoju.

„Cholera, dokądpojechał? Do rodziców? Może do Renaty? – biła się z myślami. – Mówił, żepojedzie do mamy, ale potem dostał tego tajemniczego SMSa. Cholera. Po co onanapisała? Była żona. Żona, która go zdradziła. Żona, która jest teraz samotna. Chciałago do siebie zaprosić?”

Zakrywała oczyrękoma, by pozbyć się widoku, jaki projektował jej mózg. Niewinny Kuba dostajeSMS od byłej, że jego pomoc jest jej wręcz niezbędna. Bez niej umrze. Leje jejsię na głowę. Albo gaz się ulatnia. W kontakcie iskrzy. W kuchni siedzi wielkaanakonda. Kuba jedzie więc do niej nieświadomy podstępu, by zwyczajnie poludzku pomóc bliźniemu w potrzebie. Nie zastanowi się, że przecież mogłabyzadzwonić do hydraulika, elektryka czy brygady antyterrorystycznej. Jestprzecież tyle ludzi na świecie. Z jakiegoś powodu wysłała SMS do niego.Rycerski Kuba dzwoni do drzwi. Drzwi się otwierają. Staje w nich Renata. Wszlafroku. Bo tak się niezwykle złożyło, że ta nieszczęścia awaria przydarzyłasię jej akurat w momencie, gdy stała pod prysznicem. Krople wody na jej skórzeiskrzą niesamowicie. Każe zamknąć drzwi, bo przecież zimno wieje z klatki.Kuba stoi zdziwiony. Renata wpycha do środka i zamykając drzwi staje blisko niego. Zbyt blisko. Przy elektryku zachowałabybezpieczny dystans.

Pachnie. Wygina się, rozchyla wargi. Kusi go. On udaje, żetego nie zauważa. Ale przypomina sobie stare, dobre czasy. Pyta o źródłoawarii. Ona tłumaczy się, że przecież mogła zadzwonić do wielu innych osób, aletylko on jest na tyle mądry i tak męski, by poradzić sobie z tą awarią.Prowadzi go do kuchni/łazienki/sypialni. Zrzuca z siebie szlafrok. Stoi wzasięgu jego ręki. Naga. Przecież żaden facet się temu nie oprze. Perfidnejkobiecej manipulacji.

„ A może Renata wiedziała,że tego wieczoru Kuba będzie wolny? – pojawia się nowa myśl. – Może umawialisię już wcześniej? Z premedytacją? Wiedział, że Sylwia będzie zajętaprzyjaciółeczkami, że wyjściem do mamy zapewni sobie alibi. Widocznie Renatanie mogła się doczekać i przysłała SMS, a on zapomniał, że powinien wyciszyćgłos telefonu. Może planowali to od dawna? Może dlatego sam zaproponowałSylwii, by zaprosiła koleżanki do domu? Cholera!”

Blada zprzerażenia Sylwia wybrała numer Kuby.

„Dzwonię! –postanowiła. – Jeśli odbierze, to spytam się czy zostawić mu kolację. Jeślijest u mamy, to odbierze. Jeśli uprawia dziki seks z Renatą nawet nie usłyszydzwonka.”

-Halo …

-No cześć – ucieszyła się, że usłyszała jego głos.    

– … tu Jakub. Niemogę odebrać. Zostaw wiadomość. Koniecznie dobrą.

4 myśli na temat “Jak działa kobieca wyobraźnia…”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: