Ooo… rany

Oooo…. sierpniowa Olivia poleca książki na urlop. Także „Blogostan”. Milutko.

Przeglądam Olivię i widzę facebookowy temat. Wiem, wiem, pisałam już o facebooku na blogu, o blogu w książce … a o książce na facebooku. Koło się zamyka i wszystkie drogi prowadzą na fejsa.
Wiedzieliście, że miliony osób na całym świecie zaczynają dzień od zajrzenia na fejsa?
Brrrr.
Ja rozumiem, że rano sięga się po odrobinę przyjemności … zwyczajnej, ludzkiej, egoistycznej … kubek kawy, poranny papieros, szybki prysznic – „jedyna przyjemność, która może mnie spotkać tego dnia” (ukłon w stronę American Beauty”).
Ale na fejsa? Tak na czczo?
Nie wiem. Nie wiem.
Może niech każdy sięga po co chce…

Ale…
Gdy widzę na fejsie pojawiające się wakacyjne foty różnych ludzi, wrzucane z telefonów komórkowych, tak na gorąco, prosto z wakacji, by podzielić się z innymi widokiem morza, gór, piasku, jeziora itp. ogarnia mnie przerażenie.
Wydaje mi się, że tracimy coś bardzo ważnego. Umiejętność przeżywania swojego życia dla siebie. Zamiast delektować się chwilą, widokiem i obecnością najbliższych .. wyciągamy telefony robimy foty, by pokazać innym jak bardzo fajnie u nas jest 🙂 Delektujemy się komentarzami, lajkami i tym, jak mogą widzieć nas inni.

Niech ktoś zatrzyma taki świat. Ja wysiadam. Wybieram błogostan. Mój, Słodki. W bardzo ograniczonym gronie prawdziwych przyjaciół.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: