Staruszka…

„czuję się czasem jak staruszka, która żyje wspomnieniami a przed sobą już życia nie ma …”

Tak napisała wczoraj Ania, a mnie zalała fala smolistych emocji.
Jeszcze nigdy się czytałam/słyszałam równie smutnej wypowiedzi. Wydaje się być ona tak boleśnie głęboka i przerażająca, że nawet nie mieści się w określeniu „smutek”.

Nie, nie przeraża mnie to, że „przed sobą życia nie ma …”. Sama kiedyś nie miałam,a przynajmniej tak mi się wydawało.

Dotyka mnie obraz staruszki siedzącej na drewnianym taborecie, bez przerwy wspominającej wydarzenia przeszłości. Boże, jaka ona musi być nieszczęśliwa, jeśli nie chce patrzeć przed siebie … jeśli patrzy i nie widzi nic.
To musi być okrutna świadomość, która dobija człowieka każdego dnia.

„czuję się czasem jak staruszka, która żyje wspomnieniami a przed sobą już życia nie ma …”

Tak wczoraj napisała Ania – mama znanego Wam Kubusia, chłopca, który uśmiecha się radośnie z każdego zdjęcia, które mam (jedno z nich jest opublikowane na blogu).
Ania, wspaniała dziewczyna, która jak lwica walczy o każdy najmniejszy postęp w rehabilitacji swojego synka.
Napisała, a na mnie słynęła część jej żalu, smutku, bezsilności … i chciałabym wierzyć, że chociaż o tą właśnie część poczuła się lżejsza. Naiwna jestem? Wiem.

„czuję się czasem jak staruszka, która żyje wspomnieniami a przed sobą już życia nie ma …”

Tak wczoraj napisała Ania. Obecność słowa CZASEM w jej wypowiedzi odrobinę mnie uspokaja. Bo przecież czasem wszyscy czujemy się przygnieceni przez życie.

10 myśli na temat “Staruszka…”

 1. Rzeczywiście straszne słowa…Jak i straszna choroba…Moim zdaniem jednak nie jesteś naiwna. Każdy potrzebuje słów otuchy – zwłaszcza osoby, które są w ciężkim stanie psychicznym. Dla nich liczy się każde mile wypowiedziane słowo. Tacy ludzie potrzebują tego niczym powietrza.http://ostrza-uczuc.blog.onet.pl/

  Polubienie

  1. Pleciesz głupoty jak ktoś kto albo naczytał się słabych książek albo po prostu nie wie co pisze. Ludzie w ciężkim stanie psychicznym mają w głębokim poważaniu Twoje słowa otuchy, dla nich świat zamyka się tuż za granicą którą sami tworzą i nie dopuszczają tam „słów otuchy”.Chyba że znane Ci przypadki ludzi w ciężkim stanie psychicznym ograniczają się do kogoś komu uciekł z domu pies lub stracił pracę. To fakt wtedy może i słowa otuchy pomagają, ale nie są to przypadki w ciężkim stanie 🙂 I nie wierze w to że jakiekolwiek słowa otuchy trafiają i pomagają matce chorego chłopca. Ona po prostu słucha ich z grzeczności bo robi to dla świętego spokoju z braku siły. Jej nadzieja, jej droga do sukcesu i szczęścia leży tylko i wyłącznie w niej samej w jej psychice jak ziarno. Ziarno które należy zasiać na żyznej glebie naszej psychiki. Uwierzyć w sukces bardzo mocno aż marzenie stanie się faktem dokonanym.

   Polubienie

   1. mam u siebietatę w wieku 83 lat… jego dzieciństwo znamy na wylot, ale np zapomina spuścić wodę wodę w WC, czy zakręcić kran, albo ubrać skarpetki itp… po prostu gaśnie w ten sposób mózg z niedotlenienia

    Polubienie

 2. staruszka… czasami mam wrażenie, że i ja się tak czuję. to chyba monotonność, która nie powinna mieć miejsca w moim życiu, na ogół radosnym, ale… albo przez to niezrozumienie świata? Lady Gaga paradująca w mięsie przyprawia mnie o zawrót głowy, powodując u mnie poczucie „starości” w wieku 17 lat. wydaje mi się, że niekiedy wiele z nas czuje się takimi „staruszkami”, mimo iż czasami samo to pojęcie różni się od siebie. trochę odbiegłam od tematu, przepraszam xdgratuluję książki, a pani Ani życzę wytrwałości, Tobie i jej synkowi natomiast duuuuuuuuużo zdrowia :)tak poza tym zapraszam Cię serdecznie na mój nowy blog http://www.perspektywa-obiektywu.blog.onet.pl Blog ze zdjęciami, każde zdanie mile widziane ;d

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: