Ona czy ja? – część ostatnia

Niedziela, 7 sierpień
Szarpnęło mną dość mocno. Przez ułamki sekundy wydawało mi się, że spadam w nicość. Głowa uderzyła o oparcie i zrozumiałam, że to wyciągnięte kola samolotu właśnie zetknęły się z twardym podłożem. Ziemia. Płyta lotniska. Wylądowaliśmy. Przywitało nas słońce, przyjemnie chłodny wiaterek i uśmiechnięci teściowie. Jak miło!
Pożegnałam słoneczną, zadziwiająco zróżnicowaną, hiszpańską wyspę bez żalu. Monumentalne pasma górskie ze skalistymi brzegami, pełne tajemnic jaskinie, ukryte rajskie plaże, wąskie, hiszpańskie uliczki jak z bajki i ogromne piaszczyste plaże z magiczną wodą. To wszystko totalnie mnie zauroczyło, dokładnie tak jak kiedyś… pewne brązowe, duże oczy. Pozwoliłam im odejść tamtego wieczoru tylko dlatego, że czułam, że to jest TO. Nieuchronne przeznaczenie. Bezkresna miłość. Wiedziałam, że TO stanie się częścią mojego życia. Prędzej, czy później te brązowe oczy będą moją oazą spokoju, źródełkiem miłości oraz ojcem mojego dziecka.
Opuściłam Majorkę dziwnie spokojna i radosna. Wiem, że tam wrócę. Za kilka, może kilkanaście lat. Wrócę… i już nigdy jej nie opuszczę. To moje przeznaczenie.
To były udane, rodzinne wakacje. Udzielił mi się hiszpański spokój i luz. Zwolniłam tempo. Mózg się zresetował. Jacek opalił się jak nigdy. W wypranych i pięknie wyprasowanych T-shirtach robił furorę. Mój przystojniak!
Julka poznała koleżankę, a my jej rodziców. Kobietę zwaną przeze mnie ironicznie Polką Matką (bo od stereotypu Matki Polki dzieliła ją przestrzeń kosmiczna) obwieszoną złotem i Pana Ojca, nie wypuszczającego z ręki kubka ze złotym płynem alkoholowym, niezależnie od dnia i nocy. W upale trzeba dużo pić! To podstawa, by przeżyć.
Co roku jeździmy razem na wakacje, jednak te były wyjątkowo niesamowite.
Zwariowane. Średnio wypoczęłam, ale czuję, że wybawiłam się jak nigdy przedtem.
Bardzo rodzinne. W końcu mogliśmy poświęcić sobie nawzajem wystarczająco dużo czasu.
Z dużym walorem poznawczym. Jeszcze nigdy nie byliśmy tak aktywni na wakacjach.
Wyjątkowe. W tym roku łatwo osiągnęliśmy kompromis i każdy wypoczywał jak chciał.
Sympatycznie zamglone. Nie piłam alkoholu, ale do końca nie pamiętam, dlaczego jestem tak bardzo zadowolona. Chyba w magiczny sposób odzyskałam dziecięce spojrzenie na otaczający mnie świat. Cieszą mnie głupotki, błahostki i drobne sprawy. Może nigdy go nie straciłam?
Jesteśmy w domu. Julka zadowolona pluska się w wannie. Pranie wesoło wiruje w pralce. Deszcz zaczyna rytmicznie uderzać w parapet. Jacek przytula mnie i całuje w uszko. Tak mi dobrze, bezpiecznie i ciepło. Jestem szczęśliwa. Chcę zatrzymać tą chwilę. Zapamiętać te wakacje. Dzień po dniu.

KONIEC

2 myśli na temat “Ona czy ja? – część ostatnia”

  1. z ciekawoscia weszlam na twojego bloga… znakomity! Jestem pod wrazeniem wojej sily. Ksiazke kupie jak bede w Polsce. Pozdrawiam fille-au-pair.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: