Ona czy ja? – część XV

Sobota, 6 sierpień
Zastanawiam się, czy rodzice Oliwki są rzeczywiście tak fajni, jak mi się wydawało. Dziś siedzieliśmy w hotelowej restauracji z widokiem na basen. Stolik w stolik. My i oni. A właściwie one. Spytałam mamy, dlaczego na obiedzie nie ma taty Oliwki. My wszędzie chodzimy razem. A zwłaszcza na obiad. Nawet w domu do obiadu jemy razem, siedząc przy stole. Obiad jest święty. Mama próbowała przekonać mnie, że na obiad przyszły tylko dziewczyny, a chłopaki, czyli tata i Wiktor robią coś innego. Nie miała racji.
Po jakimś czasie pojawił się tata Oliwki. Wszedł do restauracji. Sam. – Gdzie masz Wicia? – beznamiętnie odezwała się mama Oliwki. – Nie wiem – burknął Pan Ojciec. – Nie wiesz? Myślałam, że jest z tobą. – spytała bez pretensji. – Ja byłem po kasę w bankomacie – rzucił przy stoliku torby i spokojnie udał się do stołu szwedzkiego, i zaczął nakładać sobie jedzenie na talerz.
Mama Oliwki dokończyła deser, zapewne licząc, że Wiciu się zgubił, to Wiciu się znajdzie. Moja mama umarłaby ze strachu, że mi się coś stało. Zamordowałaby tatę, gdyby nie potrafił powiedzieć, gdzie jestem, skoro miał się mną zajmować.
Gdy znudziło się jej czekanie wstała od stolika i zaczęła się rozglądać. – Wiciu! – odezwała się głośno, ale bez cienia paniki. Nagle krzyknęła radośnie w naszą stronę. – Jest. Znalazł się. Jest w basenie. W ciuchach! Ha, ha, ha – i roześmiana wróciła do swojego stolika. Tata Oliwki zajęty pałaszowaniem mięsa zdawał się nie słyszeć, że jego jedyny syn leży w basenie. W końcu ich mama wstała od stolika i poszła na basen. Po chwili wróciła z mokrym Wiciem. – Kurde, w ciuchach wszedł, w ciuchach! Głupi! W ciuchach! – przeżywała.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: