Ona czy ja? – część XIV

Piątek,5 sierpień

To był bardzo długi dzień! Tak długi, że nawet nie chce mi się o nim myśleć. Zaraz po śniadaniu pojechaliśmy na wycieczkę statkiem. Mama mówiła, że to statek piracki. Śmiem wątpić. Pirat musi mieć oko. Sztuk jeden. Ci piraci mieli ich za dużo. Każdy miał dwie sztuki. Mieli też duże brzuchy i bardzo głośno mówili. Może to jacyś nowocześni piraci?

Płynęliśmy i płynęliśmy. Tata kupił mi u pirata loda. Stanęłam z tatą i z jego kamerą na dziobie łodzi. Mój tata na wakacjach przykleja sobie kamerę do ręki. Wszędzie i wszystko filmuje. Dopiero gdy wracamy do domu, siada zadowolony w swoim fotelu i ogląda nagrany przez siebie materiał. Wtedy zachwyca się krajobrazami, pięknymi ujęciami, mamą i oczywiście mną. Nie bardzo to rozumiem.

W końcu dopłynęliśmy do rajskiej plaży. Wyszliśmy na ląd, rozebraliśmy się do kąpielówek i wskoczyliśmy do wody. Miła i chłodna odmiana. Zgrzałam się na tym statku niemożliwie. Słońce świeciło bez przerwy. Nawet gdy siedziałam pod pokładem, z dala od tego wielkiego żółtego reflektora czułam, że po czole spływają mi kropelki potu.

Takie pływanie w gruncie rzeczy jest nudne. Ile można zachwycać się pięknymi skałami,falami i krajobrazami? Gdy wypływasz w morze to wszystko jest po prostu niebieskie. Niebo prawie zlewa się z morzem i tyle. A morze jest ogromne i wredne. Wiatr zerwał mi z głowy moją ulubioną różową czapkę z cekinami. W jednej sekundzie wpadła do wody i została przykryta falami. Mama nawet nie próbowała jej ratować. Jakaś pani krzyknęła jedynie „Och”. Nikt w przedszkolu nie miał czapki tak świecącej jak ja. Teraz nie mam nawet ja…

Po rejsie wysiedliśmy w porcie i poszliśmy zwiedzać pozostałości starego rzymskiego miasta. Tata oglądał jakieś rudery i ekscytował się, jak nigdy.

-Zobaczcie, tu były kiedyś mury obronne! – chciał nas zainteresować.

Spojrzałyśmy z mama na mury i na niego, a potem znacząco na siebie. Chłopaki są dziwni. Patrzą na kilka kamieni i widzą mury obronne. I pewnie jeszcze rycerzy na koniach. I armaty. Ech. Mama przytuliła tatę i zaczęła rozglądać się za sklepem, w którym mogłaby kupić sobie okulary przeciwsłoneczne. Stare podobno się jej zepsuły. Z radością pobiegłam z nią, bo uwielbiam dotykać wszystkie rzeczy w sklepach.

Jeszcze nigdy, przenigdy nie byłam tak zmęczona! Wiem, wiem, brzmi to co najmniej dziwnie. Myślę jak moja mama. W tej chwili marzę tylko o łóżku! Mogłabym nawet zrezygnować z kolacji, byle by tylko jak najszybciej położyć głowę na poduszce i przytulić mojego ulubionego pluszaka.

Ale co to za dźwięki? Beo, beo! Mee, mee! Una kosita! Na, na, na!

Mini disco? Aaaaa, nie mogę go opuścić. Biegnę…. Jakoś dam radę! Uwielbiam wakacje…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: