Ona czy ja? – część XI

Środa,3 sierpień

Wkurzają mnie takie wakacje. Miał być luz, blues, wypoczynek i już. Zamiast luzu są ciągłe ograniczenia, blues zmienił się w muzykę poważną, a ja nie mogę robić tego, co chcę. W domu nie słyszę tylu nakazów i zakazów, co tutaj.

-Nie wchodź sama tak głęboko.

-Pij powoli. Uważaj, jest zimne.

-Nie teraz, później…

Taak,później, później, najlepiej nigdy! Nie mogę jeść zbyt dużo lodów. Nie mogę wieczorem pić coli. Nie mogę spędzić całego dnia w wodzie. Każą mi wychodzić na brzeg i odpoczywać. Nie mogę jeść samych frytek. Nie mogę biegać, gdzie chcę. Rodzice wszędzie za mną chodzą i ze smętnymi minami na ich czerwonych od słońca twarzach nieprzytomnie rozglądają się za miejscem, w którym mogliby się położyć, albo przynajmniej usiąść.

Co to za wakacje? Siedzieć można w domu. W domu jest nawet wygodniej.Można położyć się na kanapie, sofie czy fotelu. Dziwny jest ten świat dorosłych. Jak ja będę duża, to będę biegać, skakać i krzyczeć z radości. W końcu po to są wakacje.

Ze wszystkich poznanych tu dorosłych najfajniejsza jest ciocia Agata.Chodzi ubrana w bluzkę z sympatycznym lewkiem i rano można się z nią pobawić w wesołym przedszkolu. Ciocia zawsze jest uśmiechnięta i wymyśla fajne zabawy. Codziennie maluje mi buzię. Byłam już tygryskiem, Hello Kitty i dalmatyńczykiem. Gramy w piłkę i w gry planszowe. Biegamy i śmiejemy się. Razem. Ona nie musi odpoczywać,opalać się, rozmawiać z innymi dorosłymi. Jak dorosnę, będę taka jak ona! Szkoda tylko, że zajęcia w wesołym przedszkolu tak szybko się kończą.

Dzisiaj poznałam koleżankę. Oliwia jest ode mnie rok starsza, nie ma kilku zębów i mówi, że mi za chwilę też zaczną wypadać. Podarowała mi, na zawsze, swój zabawkowy telefon komórkowy. To znaczy pokazała mi go, a ja spytałam, czy mogę go mieć na zawsze. Nie zaprzeczyła.Super. Oczywiście moja mama się wtrąciła w nasze biznesy i próbowała mi wmówić, że jeśli się coś dostaje na zawsze, to trzeba się odwdzięczyć, oddając również coś na zawsze. Nie bardzo rozumiem. Biznes to biznes. Co za sens ma wymienianie zabawki na inną? Lepiej dostać ją gratis! Moja mama tego nie rozumie.

Oddałam Oliwce jej telefon…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: