Ona czy ja? – część VIII

 Poniedziałek 1 sierpnia, godzina 22.30

Już leżę w łóżku. Wiem, wiem, dość wcześnie jak na wakacje. Jednak głowa mi pęka. Niestety nie tylko moja.

Po kolacji usiedliśmy na tarasie z zamiarem pełnego relaksu. Skusiłam się na muffinkę wystawioną w restauracji hotelowej. Uwielbiam małe babeczki z kawałkami czekolady. Julka ukradła mi jednego kęsa i stwierdziła, że koniecznie musi mieć taką samą, całą dla siebie. Nie chciało mi się znowu wstawać, więc powiedziałam:

– Weź sobie, tam są – wskazałam w kierunku tacy z muffinkami – tylko się pośpiesz, bo zostały ostatnie dwie.

Julka zerwała się na równe nogi i pobiegła na łowy. Gdy wracała miała zajęte obie ręce. Jedna ręka – jedna babeczka. Dwie zostały. Dwie trzeba wziąć.

Jakieś pół metra przed wielkim szklano-plastikowymi drzwiami Julka odwróciła głowę do tyłu, krzyknęła „zaraz” w stronę wołającego ją Jacka. Gdy chciała spojrzeć przed siebie wpadła rozpędzona na drzwi. Uderzyła w nie z taką siłą, że odbiła się i upadła na plecy. Na jej głowie momentalnie pojawił się wielki, fioletowy guz. Nie mogła się uspokoić. Okropnie płakała. Wystraszeni, że następstwem takiego uderzenia może być wstrząs mózgu, zanieśliśmy ją do pokoju. Nieprzytomnie biegałam po pokoju, nie wiedząc, co zrobić i sama wpadłam na drzwi. Bolało…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: