Ona czy ja? – część IV

(ciąg dalszy opowiadania „Ona czy ja?”)

Niedziela, 31 lipca, popołudnie

Julkażyje. Nie ma kataru. Nie kaszle. Na szczęście. Co prawda umiera z nudów, alewcale się jej nie dziwię. Właśnie lecimy na wakacje. Jeszcze jakieś dziesięćgodzin temu wszyscy byliśmy podekscytowani. Dotarliśmy na lotnisko, jak zwyklezresztą spóźnieni, chwilkę po trzynastej. Planowany odlot samolotu – godzinaczternasta zero pięć. Korzystając z faktu, że rodziny z dziećmi mają prawopierwszeństwa, odprawiliśmy się poza kolejnością. Oddaliśmy bagaż i zadowolenistanęliśmy naprzeciw mundurowego przy bramkach strefy bezcłowej.

-Państwo lecicie do Palmy? – spytał, jakby chciał nas sprawdzić, jednocześniespoglądając na nasze bilety, na których jak byk napisane było PALMA DEMALLORCA.

-Tak – uśmiechnęłam się szczerze.

Zatrzy godziny wysiądę na lotnisku w Majorce. Jadę na wakacje, nikt nie zepsujemi dziś humoru!

-Nie mogę państwa wpuścić. Do Palmy jeszcze nie wpuszczamy.

-Jak to? Przecież za godzinę wylot! – oburzyłam się.

-Niestety – mundurowy napuszył się, – jest opóźnienie.

-Opóźnienie… jakie opóźnienie? – dopytywał Jacek.

-Nie wiem, pewnie około dwóch godzin. Proszę zapytać w informacji.

Dwiegodziny poślizgu? Niezły początek, co? No nic. Jakoś przeżyjemy. Wypijemy kawęw jedynej kawiarni na lotnisku. Zjemy ciastko. Pochodzimy, pooglądamy,poszukamy jakiegoś miejsca, w którym Julka mogłaby się pobawić. Nic nie zepsujemi humoru. Nawet małe opóźnienie. Za pięć godzin będę na Majorce.

Planbył dobry. Moje podejście też. Usiedliśmy w kawiarni. Wyrzuciłam na stolikwszystkie przybory, które zabrałam na wszelki wypadek, gdyby Julka nudziła sięw samolocie. Samochody. Kredki. Kolorowanki. Ulubiony pluszak. Wymyślone przezemnie koła ratunkowe wystarczyły na godzinę. Sama chętnie nie ruszałabym się zkawiarni. Miałam książkę, mogłam teoretycznie zatopić w niej nos. Ale nawetmnie, osobie stosunkowo dorosłej, fakt, że nieznana jest godzina odlotusamolotu przeszkadzał. W skupieniu się na książce. W relaksie wakacyjnym. Boprzecież już godzinę temu zaczął się mój urlop. Zapłaciłam za siedem dnirelaksu. Dziś od czternastej do przyszłej niedzieli – godziny piętnastej.Przeszkadzał nawet w czekaniu.

Wrazz upływem kolejnych minut Julka zaczęła zwiększać częstotliwość zadawaniajedynego pytania, na które nie potrafiliśmy odpowiedzieć. Kiedy odlecimy? Kiedyodlecimy? Kiedy odlecimy? Zapasy cierpliwości malały. Zaczęłam zastanawiać się,czy w ogóle wylecimy? Może samolot się zepsuł? Może będziemy musieli wrócić dodomu? A może cały tydzień spędzimy na lotnisku? Prawie jak Tom Hanks w „Terminalu”.My na Ławicy, on na lotnisku w Nowym Jorku. Prawie tak samo.

-Uwaga pasażerowie do Palmy – rozległ się nagle głos z megafonu, – planowanyodlot samolotu o godzinie siedemnastej.

Osiedemnastej to ja miałam postawić swoją szeroką stopę z charakterystycznymirozcapierzonymi palcami na hiszpańskiej wyspie. Masakra. Stopa nadal tkwi razemz butem w Polsce. Ja też. Dobra. Koniec marudzenia. Cieszmy się, że szklankajest w połowie pełna. Dobra wiadomość – samolot odleci. Dobra wiadomość – spóźnisię tylko trzy godziny. A mógłby trzydzieści trzy. Dobra wiadomość – za jakieśtrzydzieści minut mundurowy pozwoli nam przejść do kolejnej strefy. Pobiegamysobie po sklepach bezcłowych. Zmienimy otoczenie. Julka przestanie zadawaćpytania. Po prostu super. Hurra.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: