Skąd się bierze hejt? czyli kilka słów o konkursie „Blog Roku”

Konkursy są dla ludzi. Pełnych nadziei, cierpliwych, trochę naiwnych 😉 ale wierzących w swoje umiejętności i mających szczęście.
Sama brałam udział w kilku… czasem w trakcie rywalizacji okazywało się jednak, że układ sił nie jest równy i nie koniecznie wygrywa najlepszy…

Mam na myśli między innymi konkurs na Bloga Roku.
Konkurs właśnie szczytuje. Zbliża się finał finałów.
Z dziesięciu blogów, które otrzymały największą liczbę sms-ów w każdej kategorii, juror danej kategorii wybrał trzy, jego zdaniem najlepsze.

Zajrzałam z ciekawości, jak sprawy mają się w kategorii „Ja i moje życie”. Szalona Ethel startowała właśnie w tej kategorii i zwróciła moją uwagę na bloga, który od samego początku głosowania znajdował się na szczycie. Jego popularności nic nie mogło zagrozić. Dlaczego?
Bo prowadzi go pewien młodzieniec, występujący w wielu polskich serialach, grający w filmach i będący gościem różnych programów telewizyjnych. Ot, co – po prostu osoba publiczna. Znana każdemu.
Trudno było mierzyć się z jego popularnością innym autorom blogów. Chociażby Ethel, której blog przez cały rok nie opuszcza pierwszej dziesiątki, najbardziej popularnych blogów zdrowotnych. Niestety Ethel nie jest gwiazdą telewizyjną a pod jej drzwiami nie ustawiają się kolejki małolatów, zakochanych w niej po uszy, którzy chętnie słaliby SMSy. A mogli by? A co!

Blog Młodzieńca nie wszedł do świętej trójcy – nie został wybrany przez Jurorkę. Nie będzie oceniany przez pełen skład Jury, ale nadal ma szansę zostać Blogiem Blogerów, czyli blogiem, na którego wysłano największą liczbę SMSów.

Zajrzałam z ciekawości na bloga Młodzieńca, by sprawdzić cóż ciekawego ma do powiedzenia, skoro otrzymuje tyyyyle SMSów.

Zajrzałam i uciekłam przerażona i rozbawiona, bo blog zionął hejtem. Nienawiść ogarnęła Młodzieńca. Wściekłość za to, że nie został wybrany.
 
Najpierw zjechał całkowicie Panią Juror, która dokonywała wyboru najlepszego bloga.
– Bo cóż to za ekspertka? – pławił się w swoim hejcie, jak gdyby przynosił mu ulgę. – Jedynie czyjaś żona. Żona Playboya. Nigdy o niej nie słyszałem.
Uśmiechnęłam się do siebie, bo przecież Młodzieniec zgłaszając bloga do konkursu, wybierając kategorię, w której będzie startował dokładnie wiedział, kto będzie go oceniał. Widocznie na początku wyścigu Jurorkę można było zaakceptować. Teraz już nie 🙂

Potem obraził się na świat i zastanawiał się nad zamknięciem bloga, ale po nocy pełnej przemyśleń stwierdził, że ma milion ileś tam wejść na bloga, że nie będzie się przejmował jakimś konkursem.

Na koniec przepięknie zmanipulował swoimi Czytelnikami pisząc: Pani Ekspert WAS olała!!! Przepraszam, że wydaliście kasę na SMSy.
– Was? – zaprotestowałam w duchu. – Jeśli już kogoś olała, to autora bloga, którego oceniła niżej niż innych.

Czasem ktoś pyta skąd biorą się w necie hejterzy? I dlaczego przybywa ich w tak zastraszającym tempie?

Hejterzy to biedni, sfrustrowani ludzie, których bardzo boli ego… Hejter nie lubi być sam. Kąsa i zaraża innych, bo w grupie jest raźniej.

Dziwne, że nie szkoda mu na to czasu …

Jeden komentarz na temat “Skąd się bierze hejt? czyli kilka słów o konkursie „Blog Roku””

  1. Startowałam w konkursie. Jakoś nie poszło 🙂 I przepraszałam czytelnika swego za to też. Tylko ja doszłam do wniosku, że jak się nie jest uzalającym się nad sobą człowiekiem, to nie ma się szans, bo wtedy takie blogi wygrywały. Bo Polacy kochają nieszczęścia. Cóż 🙂 przestałam startować z moim jednak optymistycznym blogiem i dobrze mi z tym

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: