Siła mediów

Radio, TV, internet – wszystko ostatnio powtarzało niepokojące informacje. Porwano małe dziecko. Cała Polska szuka dziecka. Rutkowski organizuje konferencję. Cała Polska współczuje matce, rozpowszechnia zdjęcia i z lękiem obserwuje swoje pociechy, by przypadkiem ich nikt nie porwał. Dobra, może nie cała Polska. Niektórzy mają swój szczyt, ale nie mają dzieci. Taką decyzję podjęli świadomie. Przynajmniej teraz nie mają się o co martwić. Polska się oburza.
Nagle wkracza Rutkowski. Musi być przełom. Organizuje konferencję. Trzeba mu przyznać – jest mistrzem PR-u.
Aż w końcu dowiadujemy się, że świetnie, że staraliśmy się pomóc, świetnie, że współczuliśmy i rozglądaliśmy się uważnie dookoła, poszukując zwyrodnialca, który mógł porwać dziecko. Świetnie … bo matce pomyliły się wersje. Może zapomniała, a może głupio jej było przyznać się obcemu, przesłuchującemu ją policjantowi, że dziecko sama ukryła w ruinach.
Dziecko wypadło jej z rąk. Tak mówi teraz.
A mnie nie mieści się w głowie to całe życie. Nie, nie, nie to, że dziecko wypada z rąk matce. To może przydarzyć się każdej z nas. To mógł być przecież nieszczęśliwy wypadek. Ale to, że MATKA sama stwierdza, że dziecko nie żyje, nie szuka pomocy, nie biegnie półnaga po mrozie, z dzieckiem na ręku do najbliższego szpitala. Matka???
I dziś dla mnie nie ma znaczenia, kto zrobił większe show – Rutkowski, czy matka, o której było głośniej niż o Szymborskiej.

Najbardziej przerażające jest dla mnie to, że media nadały tej sprawie tak ogromny rozgłos …
Gdy za jakiś czas zostanie porwane dziecko myślicie, że ktoś zechce to nagłaśniać? Ktoś zechce pomóc? Pewnie podejdziemy do tego z ogromnym dystansem. Bo jeśli się angażujemy i pomagamy, to chcemy poczuć satysfakcję, chcemy współtworzyć dobro a nie stać się obiektem wykorzystania i zmanipulowania. Nie lubimy myśleć o sobie, że ktoś wykorzystał naszą naiwność…

Jeden komentarz na temat “Siła mediów”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: