Tolerancja seksualna

Wydaje mi się, że nawet najbardziej tolerancyjna osoba spotyka (lub może spotkać się) z sytuacjami, których nie toleruje.
Ja – generalnie jestem tolerancyjna. Bardzo. Chwilami wybiórczo … ale mam jedną zasadę…
Nie bulwersuje mnie to, kto co robi we własnym domu, we własnym łóżku.
Nie zaglądam pod kołderki. Nie czepiam się preferencji seksualnych. Wydaje mi się, że potrafię zrozumieć okrutnie piekący ból spowodowany zamknięciem osobowości w złym ciele. Mężczyzna w ciele kobiety, kobieta w ciele mężczyzny. To nadal ogromne tabu, przez co ból staje się jeszcze większy.
Nie mam nic przeciwko facetowi idącemu za rękę z innym mężczyzną, kobiecie całującej inną kobietę. Gej dostał się do sejmu? Co za problem. Ja też robię to na co mam ochotę. Dlaczego inni nie mogą się wyróżniać?

Patrzę na Madoxa i przez pół sekundy zastanawiam się, dlaczego ten chłopak wygląda bardziej kobieco niż Monika Brodka. Hm. A potem biegnę dalej.
Szpak tak kobieco wywija włosami i rękoma, że szybko zmieniam kanał w telewizorze, by nie wpaść w kompleksy 😉 nawet jeśli bardzo, bardzo będę się starać, nie będę ruszać się tak kobieco jak on 😉

Ale … ale nawet ja w mojej tolerancji dochodzę do muru. Poseł Anna G. wizytująca ostatnio media, reprezentantka partii Palikota.
Wszystko rozumiem. Ból istnienia, cierpienie odmienności, trudną decyzję o zmianie płci. I nie mówię, że nie może być posłem. Nie rozumiem tylko, dlaczego musi pojawiać się na ekranie mojego telewizora, zwłaszcza gdy patrzy na niego moja córka.
– Mamo? – pyta pięciolatka wpatrzona w ekran, na którym prowadzący program zwraca się do rosłej postaci w długich włosach per Pani.
– Słucham?
– Dlaczego ta pani wygląda jak pan?

Hm. Patrzę na ekran oczyma dziecka. Na fotelu siedzi facet, nieudolnie przebrany za kobietę, a wszyscy udają, że widzą w nim kobietę. Dziwny ten świat dorosłych …..
 
 

7 myśli na temat “Tolerancja seksualna”

  1. Trochę Cię nie rozumiem. Dziecku można tłumaczyć „ból istnienia” oczywiście tyle i tak jak może to pojąć. W czym przeszkadza Ci ta Pani w TV? Wypowiada jakieś gorszące opinie, przed którymi chcesz chronić córkę? Można zmienić kanał i jej nie oglądać.Co do wizerunku, to jak patrzę na p. Piterę to mam jota w jotę takie same myśli jak Ty ;))pozdrawiam.

    Polubienie

  2. Jesteś tolerancyjną osobą, co nie znaczy, że nie możesz mieć własnego zdania na tematy, które dla Ciebie są bulwersujące i których nie rozumiesz. Tolerancją nazywam szacunek dla drugiej osoby, bo wszystkiego gdybym żyła 1000 lat nie zrozumiem. Tak na marginesie słuchaj swego wewnętrznego głosu nie mediów i innych. Tolerancja to pojęcie bardzo szerokie. Uśmiechu życzę, to też tolerancja : na świat , na innych 😉

    Polubienie

  3. Jesteś tolerancyjną osobą, co nie znaczy, że nie możesz mieć własnego zdania na tematy, które dla Ciebie są bulwersujące i których nie rozumiesz. Tolerancją nazywam szacunek dla drugiej osoby, bo wszystkiego gdybym żyła 1000 lat nie zrozumiem. Tak na marginesie słuchaj swego wewnętrznego głosu nie mediów i innych. Tolerancja to pojęcie bardzo szerokie. Uśmiechu życzę, to też tolerancja : na świat , na innych 😉

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: