Błoga nieświadomość

Zbliża się kolejny koniec roku. Znowu. Mam wrażenie, że znacznie szybciej niż rok temu 😉
Przy okazji końca 2011 roku mówi się o końcu … świata. Podaje się daty … kończy się przecież kalendarz Inków…
Ech. Zastanawiam się dlaczego ludzie nieustannie poszukują odpowiedzi na pytanie kiedy skończy się ich życie? Dlaczego? Czy akurat w tym przypadku nieświadomość nie jest przypadkiem błogosławieństwem?

Dostałam ostatnio maila od dziewczyny, u której sześć lat temu wykryto guza mózgu. Lekarz orzekł, że ma przed sobą najwyżej dwa – trzy lata życia.
Przeczytałam tego maila i pomyślałam sobie:
– Cholera jasna! (tak jest, koniec i kropka. Nie wymagajcie bym ja, blondynka, myślała więcej.
Cholera jasna! Stanowczy sprzeciw. Nie dla choroby (bo choroby są częścią naszego życia). Nie dla dziewczyny, która chciała podzielić się ze mną tą informacją.
Cholera jasna dla świata! Cholera jasna dla nas!

Czymże różnimy się od tej dziewczyny? Jedynie stanem swojej wiedzy lub stanem niewiedzy – jak kto woli. Nie znamy daty swojej śmierci. Nikt nam tego nie powiedział. Możemy zastanawiać się nad kalendarzem Inków, lub co roku powtarzać :”to już pewnie moje ostatnie święta”. I żyć dalej. Zostawiać wszystko na później, bo przecież jeszcze przyjdzie na to czas…
Ale przecież każdy z nas umrze. Jutro, za miesiąc, rok czy dwadzieścia lat.

Autorka maila poznała datę swojej śmierci. Początkowo ją to sparaliżowało ale zagrała lekarzowi na nosie. Żyje dzięki ogromnemu samozaparciu i walce. I mimo, że nie stał się cud, nie wyzdrowiała – umie cieszyć się życiem. I chce pomagać innym. I ma świadomość, że każdy przeżyty dzień jest bonusem…

W Nowym Roku życzę Wam, byście żyli tak, jakby każdy dzień miał być tym ostatnim. Byście realizowali swoje plany, marzenia, zamierzenia. Byście nie bali się być sobą. Byście nie bali się walczyć o to, by być szczęśliwym. Byście nie odkładali SIEBIE na później. Egoistycznie? Ależ skąd. Gorycz niespełnionego człowieka może być bardziej jadowita niż dbający również (ale nie tylko) o siebie optymista!

DOBREJ ZABAWY!

4 myśli na temat “Błoga nieświadomość”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: