Zobaczyć uśmiech na twarzy Kubusia – bezcenne!

Pamiętacie Kubusia? Gościł już na blogu.

Gdy miał roczek zachorował. Cztery dni – od wystąpienia pierwszego objawu osłabienianóżek- wystarczyły aby „nieznany sprawca” zaatakował cały jego układ nerwowydoprowadzając do stanu krytycznego maluszka i pobytu na oddziałach intensywnej terapiiprzez długich pięć miesięcy.

Wraz z rodzicami zwiedzał różne szpitale i słuchał nowych todiagnoz. Jedna z nich brzmiała: ” Państwa syn ma zapalenie mózgu onieznanej etiologii, w wyniku którego następuje zanik kory mózgowej… dokumentyzostaną wysłane do hospicjum…musicie być przygotowani, sami rozumiecie”

Nie rozumieli. Nie wierzyli. Byli zdesperowani. Poprosili o konsultacje CZD wWarszawie, tam profesorowie potwierdzili GBS, które neurolog w nowosolskimszpitalu postawił pierwszego dnia hospitalizacji.

Ale Kuba był już w bardzozłym stanie, ruszał tylko oczkami. Nie chodził, nie siedział, nie trzymałgłówki, nie ruszał rączkami, paluszkami, nie oddychał, nie połykał, niekaszlał, żadnych odruchów. Żadne słowa nie są w stanie opisać walki, jakąstoczyli Kuba i jego rodzice. Strach. Ból. Bezradność. 

Dzisiaj Kuba ma 3,5 lat. Jest uroczym, uśmiechniętym chłopcem. Uwielbia autka anajbardziej wielkie pędzące TIR-y. Jaki jest stan?

Rodzice mówią:„Czasami na ułamki sekund zapominamy, żeKuba jest chory. Oddycha sam, ale potrzebuje respiratora. Kaszle, ale wymagakoflatora i ssaka. Połyka, ale musi być karmiony przez sondę. Rozmawia i jestrozumiany ale nie mówi. Maluje a nie potrafi utrzymać kredki. Siedzi i rzucapiłkami, a nie może złapać równowagi i podnieść piłki. Te sekundy są naszymcudem, na który pracuje Kubuś, my i cały sztab specjalistów. Nasza rodzina,nasze zaprzyjaźnione dzieci”.

Dzieci są dla niego najważniejsze! Odwiedza zaprzyjaźnioneprzedszkole i place zabaw. Jest ciekawy świata. Chce go poznawać i cieszyć się ztego co go spotyka. Z takich wypraw wraca dumny i zadowolony. Podobnie jak jego rodzice.

Kuba zachorował ponad 2,5 roku temu. Prawidłowa diagnoza przyszła za późno, biorącpod uwagę wiek dziecka. Choroba zostawiła zgliszcza. Cechy uogólnionegozaawansowanego uszkodzenia dolnego neuronu ruchowego i czuciowego na poziomiepni nerwów powodują, że Kuba nie może biegać po podwórku z innymi dziećmi, niemoże wspinać się na drzewa, nie może zawołać: Mamo! Tato! Jest bezbronny.
To boli mnie boli.

Patrzę jednak na uśmiech Kubusia i uśmiecham się do siebie.Nie trzeba biegać po drzewach, by być szczęśliwym.Kuba wygrał. Jest wspaniałymi silnym chłopcem. Ma cudownych rodziców, którzy teraz dbają o jakość jego życia.Potrzebują naszej pomocy!

Specjalistyczna rehabilitacja w warunkach domowych,intensywna opieka, terapia neurologopedyczna i wszechstronna stymulacjawspomagająca rozwój i terapię Kubusia są ponad możliwości finansowe rodziców ajednak możliwa dzięki ludziom, którzy pomagają i mają radość pomagania. Pomóż iTy!

Z prawej strony bloga pojawiło się dziś zdjęcie Kuby i przekierowanie najego stronę, gdzie można znaleźć wiele informacji – także numer konta.

Aaaa, w grudniu będzie można spotkać się z Kubusiem, jego rodzicami oraz ze mnąby wesprzeć Kubę oraz otrzymać mój autograf. Obowiązkowo w takiej kolejności. Spotkanie odbędzie się w Nowej Soli.
Uwaga GBSowcy – zapraszamy Was wszystkich. Może się również pojawicie?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: