Bez oporów

W każdy poniedziałkowy wieczór siadam przed telewizorem. Czekam na program „Bez oporów”. Jest to trochę dziwne, bo z każdej strony zalewa nas komercja, kolorowe życie, kreowane na potrzeby mediów, piękne obrazy i rozrywka wszelkiego rodzaju. A tu nagle taki rodzynek – program, poruszający trudne tematy. Ukazujący problemy, z którymi trudno sobie poradzić.
Czekam zawsze ciekawa, co będzie tematem kolejnego odcinka. Były już samobójstwa. Było już o tym, że przy rozwodach wszystkie ciosy są dozwolone i zdarza się, że dorośli zapominają o dobru dziecka. Było o eurosierotach.
Postanawiam więc zobaczyć początek, by wiedzieć o czym był program, i jeśli nie będzie dotykał spraw dotyczących mnie program – odejść. Jestem zwykłym człowiekiem i nie chcę przejmować się wszystkimi problemami tego świata. Trudno.
A potem, tak samo jak wczoraj, siedzę z łzami w oczach i oderwać się nie mogę. Bo to nie jest program o problemach, tylko o życiu. I powinien być obowiązkowo oglądany, by dzisiejszy zagoniony człowiek zdał sobie sprawę, że życie to nie bajka, w której wszystkie złe rzeczy dzieją się złym bohaterom.
Życie pięknie podsumował Leopold Staff:

„Kochać i tracić, pragnąc i żałować,

Padać boleśnie i znów się podnosić,

Krzyczeć tęsknocie „precz!” i błagać „prowadź!”

Oto jest życie: nic, a jakże dosyć…”


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: