Krótka historia o ograniczaniu kreatywności dziecka przez wrednych rodziców ;)

Wracamy od lekarki. Oczywiście całą rodziną, jakżeby inaczej? Joker prowadzi samochód. Będę wredna, ale muszę dodać, że mój samochód, bo to szczegół istotny dla końca opowiadania. Nie jestem facetem, ale samochód traktuję jak prawdziwy facet. Jest przedłużeniem mojej męskości 🙂 i wielką miłością 🙂 Wybaczcie, ale nie mogę być obojętna. Ten tyłek, ta linia, ten profil, ech …
Dobra, wracam na ziemię.
Stoimy w korku. Opowiadam Jokerowi o wizycie u lekarki. Badanie. Leki. Recepty. Zalecenia siedzenia w domu 😦 Dla mnie. Jula jest osłuchowo czysta.
Chwalę naszą pięciolatkę. Pięknie odpowiadała na pytania lekarki.
– Aaaa! – przypomniało mi się – chciałam ci jeszcze powiedzieć, że Julka bardzo ładnie się zachowała, jak lekarka poczęstowała ją lizakiem i naklejkami. Wybrała sobie dwie duuuuże naklejki z motylkiem i jedną z dzielnym pacjentem a potem bardzo wyraźnie i głośno podziękowała. Nie musiałam jej o tym przypominać 🙂
Joker urósł z dumy. Odwróciłam się, bo popatrzeć na naszą cudowną córkę. Zawsze wizyta u lekarza ją stresowała, zawsze zamykała się w sobie i wyglądała na nieśmiałą dziewczynkę.
Jula była zadowolona. Uśmiechnęła się do mnie, ale jakoś tak niepewnie. Przesunęłam swój wzrok o kilka milimetrów. To co zobaczyłam spowodowało gwałtowny spadek dumy, na szczęście opanowany atak śmiechu a potem paraliżujące przerażenie.
Nasze cudowne dziecko zagospodarowało naklejki. Obkleiła nimi okno. Okno w moim samochodzie.
– Dlaczego je tu nakleiłaś?
– Żeby było ładnie -odpowiedziała.
– Ładnie? (ładnie to bardzo względne pojęcie). Kto ci pozwolił naklejać je w samochodzie? – spytałam w miarę spokojnie.
Julka nie odpowiedziała, zaczęła odklejać, ale naklejka rozerwała się w połowie, pozostawiając na szybie piękny ślad kleju i resztek papieru.
– Jeśli nie uda się usunąć tych naklejek z szyby, to będzie znaczyło, że zniszczyłaś mój samochód. A ja za to zniszczę coś w twoim pokoju – chciałam uzmysłowić jej problem naruszania czyjeś własności.

Naklejki ładnie zeszły, Julka przeprosiła a ja mam nadzieję, że zapamięta, że trzeba panować nad swoją kreatywnością.

Jeden komentarz na temat “Krótka historia o ograniczaniu kreatywności dziecka przez wrednych rodziców ;)”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: