Barter

Człowiek żyje sobie spokojnie aż nagle pewnego dnia z nieba spada na niego… wielki szok 😉 W moim przypadku nie z nieba – ale z monitora. Może nawet nie szok, tylko ogromne poruszenie, śmiech, zdziwienie, oburzenie, niezrozumienie, obrzydzenie… Rewelacyjna fala emocji zmieniających się z minuty na minutę.
Tym razem nie będzie o zdradzie, ani nawet o rewelacyjnej sesji zdjęciowej Madoxa (cholera, on chwilami jest bardziej kobiecy niż ja  diabełek ). Dzisiaj emocje wzbudziła we mnie treść ogłoszenia znalezionego w internecie w rubryce wynajmę pokój.

Właściciel napisał, że udostępni samodzielny pokój za 200 zł.
Ooo, super okazja, 200 zł to mniej więcej połowa zwyczajowej ceny.
Pokój jest umeblowany i znajduje się w mieszkaniu, które wynajmowane jest też innym osobom, a właściciel nie mieszka w tym mieszkaniu.
Ooo, super, nie ma nic gorszego jak mieszkać z upierdliwym właścicielem, który biega za tobą i pilnuje, byś nie zużywał zbyt dużo wody, prądu i papieru toaletowego 🙂
Jest tylko jedno ale… 😉
Podana przez właściciela cena nie jest ostateczną. Nie, nie, nie trzeba doliczać liczników, zużycia wody, czy opłaty za internet.
Pokój udostępniony będzie za 200 zł i cytując „co jakiś czas obustronne lody”.
Obustronne? ooo Co jakiś czas?  ooo

Dziwne co? Sama nie wiem do czego się przyczepić. Ale coś tu jest nie tak.
Mogę zrozumieć, że czasem ktoś mieszka za darmo i płaci w naturze. Kobieta mężczyźnie lub odwrotnie. Barter to od dawien dawna podstawa! Towar za towar, usługa za usługę.
Tylko jak wycenić usługę? i jak sprecyzować „co jakiś czas?” Przecież bilans musi wyjść na zero. Czy to będzie dziesięć Korali czy dwa Grycany?

3 myśli na temat “Barter”

  1. Wychodzi na to, iż ogłoszenie nie dość, że ma charakter w sposób jednoznaczny dyskryminujący kobiety, to jeszcze – jak sama zauważyłaś – nie określa terminów dodatkowej „płatności”.Najlepsze jest jednak to, iż tego rodzaju umowa jest… nieważna, więc problem ma charakter czysto akademicki. 😉

    Polubienie

    1. Też zauważyłam jawną dyskryminację i może to mnie najbardziej poruszyło 😉 Samo życie, które mija się z rozwiązaniami akademickimi, normami współżycia społecznego i przepisami prawnymi…

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: