Rozmowy na temat … – część 2

Droga Karino,
Niesamowite, że o to pytasz. Ja też się nad tym ostatnio zastanawiałam i dlatego trafiłam do czarnego pokoju. Stwierdziłam, że może życie jest nudne, monotonne, schematyczne i nie chcę tak dłużej żyć. Nie chodzi o to, że nie chcę żyć 🙂 Dodatkowo zrobiłam sobie bilans – tego co mam, zawodowo, uczuciowo, rodzinnie i  finansowo. Bilans wyszedł na plus a ja nadal byłam niezadowolona. Do tego doszło poczucie winy, bo z takim bilansem powinnam fruwać nad chmurami, ze szczęścia oczywiście. Gdy już przestałam się nad sobą użalać doszłam do wniosku, że chciałabym żyć pełnią życia.
Pytasz jak żyć ciekawie, jak żyć pełnią życia ? Ja, jako homo economicus, odpowiem Tobie, że teoretycznie nic prostszego. Wystarczy spełniać warunek niezbędny do osiągania sukcesu w biznesie. Trzeba wyznaczyć sobie cel długoletni, kilka mniejszych celów i je zdobywać małymi krokami. Chyba nic nie cieszy bardziej niż gonienie króliczka 😉 lub stada króliczków 🙂 Teoretycznie nie ma nic prostszego. Powiedz głośno o czym marzysz. Powtarzaj swoje marzenie codziennie rano. Wieczorem odpowiedz sobie na pytanie, co zrobiłam dziś, by zbliżyć się do realizacji mojego marzenia.
W praktyce wszystko jest o wiele trudniejsze. Mając 20-lat jest o wiele łatwiej żyć pełnią życia. Masz głowę pełną marzeń, idei i sił do walki z wrednym światem. Po 30-stce doświadczenie czasem zagłusza marzenia, bo może nie warto, może się nie uda, może szkoda się „napalać”, przytłaczają cię obowiązki.
O czym marzysz? Co chciałabyś zrobić? Osiągnąć? Czy uważasz, że między 20stką a 30 stką zrobiłaś coś wybitnie ciekawego? i wybitnie nieciekawego, czego być nie powtórzyła? Oglądałaś „Efekt motyla”? Facet cofa się w czasie i ma możliwość zmiany wydarzeń. Cofnęłabyś się?
Pozdrawiam
A.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: