Wakacje

Czy czujecie już wakacje?
Pytam, bo gdy chodzi się do szkoły to trudno nie zauważyć mnóstwa wolnego czasu, ale człowiek pracujący …. przynajmniej taki mało spostrzegawczy jak ja 😉 to co innego.
Najczęściej o wakacjach przypomina mi przepiękna słoneczna pogoda. W tym roku z słońcem jest na prawdę kiepsko. Nie licząc oczywiście ostatniego tygodnia. Jeśli już pięknie się rozświeciło to zazwyczaj w środku tygodnia, w dniu w którym z pracy wracałam do domu wieczorem. W weekend zawsze uparcie albo padał deszcz, albo było zimno i wszelkie planowane imprezy grilowe, rowerowe pozostawały tylko w sferze planów.
O wakacjach przypomina mi też planowanie wyjazdu wakacyjnego. Najpierw ustalanie na jak długo możemy uciec od pracy. Może w tym roku dwa tygodnie? Potem przeszukanie ofert wyjazdów wakacyjnych. Upsss, ale ceny. Dwa tygodnie odpadają. Będzie tydzień. Następnie polowanie na dobrą last minute. W końcu sukces! Jest! Wybrana, zapłacona. Wyjazd za tydzień. W pracy na tą wiadomość wszyscy reagują paniką, trzeba więc na zapas popracować, a nowych spraw jak to zwykle bywa przybywa i pracuję od rana do wieczora. Plus zakupy, pakowanie. W końcu wyjazd. Jakoś nie czuję wakacji. Trudno się w pełni zrelaksować i odprężyć, gdy Julka co 10 minut pyta „Mamo, a kiedy … kiedy będziemy się znowu kapać, kiedy pójdziemy na basen, kiedy pójdziemy na plac zabaw.” Tydzień wakacji minął mi  w tym roku tak szybko, że nie zdążyłam poczuć znaczenia słowa wakacje. Nie odnalazłam w sobie tej mieszaniny uczuć, którą czułam po zdanej sesji, gdy przede mną były trzy miesiące laby, wolności i radości.
Wakacje poczułam dopiero dziś. Słonko pięknie świeci. Wyprawiłam Julkę do przedszkola, Jacka do pracy (ok, Jacek raczej sam się wyprawił ;)). Odkurzyłam mieszkanko. Włączyłam radio, położyłam się na łóżku, żeby chwilę odpocząć. W radio gadają, patrzę co to za stacja – Merkury. Już miałam przełączyć na jakąś energiczną muzę, ale zatrzymałam się. Klimat audycji przywołał wspomnienia. Pamiętacie Lato z Radiem? Dokładnie! Moi rodzice słuchali go zawsze na wakacjach…. Bosko. W końcu czuję wakacje. Fajnie jest ….

Jeden komentarz na temat “Wakacje”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: