Boski NFZ :)

Ponura pogoda, ponure nastroje?
U mnie w ostatnim czasie parę ponurasów było. Najpierw nie pojechaliśmy na liny, bo zbiegło się to z terminem wizyty u lekarza. Staramy się umówić na wycięcie migdałka u Julki. Nie jest to łatwe, bo lekarz polecony przez naszą laryngolog wyjechał do Stanów. Znajoma, znajomej, znajomej umówiła nas z lekarzem, który koniecznie kazał przyjechać z dzieckiem, żeby zbadać, bo tak bez zbadania nie może przyjąć na oddział.
Pojechałam. Wystałam się. Weszłam do lekarza. Powołuję się na tą osobę, na którą miałam się powołać.
– Kto? z kim bylo uzgadniane? Ale z jakim lekarzem.
Zaczynam wątpić czy nie doszło do jakiegoś czeskiego błędu. Podaję nazwisko lekarza do którego miałam się zgłosić. Patrzę na jego plakietkę. Ten sam.
– Ja nic nie pamiętam – powiedział obleśny dziad.
Ze względu na znajomą, znajomej znajomej nie zrobiłam mu awantury. Ale w głowie się nie mieści, żeby taki lekarz czuł się Bogiem … i zapominał sprawę sprzed  czterdziestu ośmiu godzin. Ech. Takie życie. 
Wczoraj natomiast poszłam do dentysty.
– TO co? znieczulamy? – zapytał
– Chętnie, ale czy są jakieś przeciwwskazania?
Zapytałam, bo pamiętam jak Monika wybierała się do dentysty i dentysta kazał jej przynieść zgodę od neurologa na znieczulenie. Przeraził się GBS. Mój się nie przeraził. Dał mi znieczulenie. Przeżyłam. Chyba rzeczywiście nie ma przeciwskazań.

2 myśli na temat “Boski NFZ :)”

  1. Nasz NFZ mnie do szału doprowadza,każda wizyta która kończy się w przychodni a ma zacząć u specjalisty jest już prywatna, niestety nie mam siły użerać się czekając w kilometrowej kolejce pomimo że czekało się na umówioną wizytę z parę miesięcy,koszmar i pomyła.Mojej siostry syn tez czeka na usunięcie migdałka ona przechodzi ten sam koszar niestety.Pozdrawiam.

    Polubienie

    1. Mam to samo i wkurzam się, że od wielu lat płacę składki a gdy przychodzi co do czego to muszę płacić za wizytę. Słyszałam, że za wycięcie migdałków trzeba liczyc się z wydatkiem 1000 – 1500 zł. Po prostu masakra.

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: