Zalety i wady małżeństwa

Wczoraj Krzysiek przyniósł do pracy ankietę. Rozdał wszystkim. Jego dziewczyna raz na jakiś czas potrzebuje ankiety na studia. Temat wczorajszej ankiety – Zalety i wady małżeństwa (podaj po pięć). Ale wszyscy wzdychali, kręcili nosami.
– Ojej ale to trudne
– Ja nie wiem, nie mam męża – powiedziała koleżanka, która nie mieszka ze swoim facetem.
Pierwsza wypełniła ankietkę Agnieszka, która w sierpniu bierze ślub. I jeszcze pytała się czy może napisać więcej niż 5 zalet.
Zabrałam się zatem do wypełniania – ja żona od 5 lat. Wypisałam dwie zalety. I stanęłam. Cokolwiek nowego wymyśliłam, po chwili wydawało mi się, że może to być zarówno wada jak i zaleta, zależy …
-Kurcze – pomyślałam – przypomnij sobie jak za młodych czasów przekonywało się faceta do ślubu?
Miałam Ci ja kiedyś  (długo, oj stanowczo za długo) takiego chłopaka, który uważał, że ślub niczego nie zmienia. To tylko papierek. Przyjęłam sobie chyba za punkt honoru, namówić go do zmiany zdania. Na moje szczęście doszłam do ściany, walnęłam w nią głową i powiedziałam żegnaj.  Na samą myśl o tym co by było, gdybym została jego żoną boli mnie głowa. Domyślam się, że mój zespół (Guillain-Barre) nie wygrałby z jego zespołem (muzycznym), i leżałabym sama w szpitalu, bo przecież on musi regularnie pielęgnować swoje umiejętności gry na perkusji 😉 Cóż. Facet ten w końcu zmienił zdanie, powiedział TAK swojej kobiecie. Co go przekonało? Zapewne rosnące w jej brzuchu dziecko. Nie, nie jestem złośliwa. Poprostu wykluczam wielką miłość, bo z wielkiej miłości wychodzi się za mąż tak od razu, bo szkoda każdej chwili na życie osobno, a nie po 5 czy 7 latach 🙂
Wielka miłość przekonała do małżeństwa innego mojego kolegę. Właściwie chłopaka przyjaciółki z czasów studiów. Pół nocy dyskutowałyśmy z nim, próbując wytłumaczyć mu, jakie są zalety małżeństwa.
– Ale k… nie wmówicie mi, że jeden papier coś zmienia – mówił Piotr – mieszkamy razem, ślub niczego nie zmieni.
– Jakbyś mnie kochał, to chciałbyś być moim mężem – mówiła Ania
– Ale ja cie k… kocham, nie wiesz o tym? przecież mieszkam z Tobą, nie mieszkałbym, gdybym cię nie kochał.
Wiecie co, prawie mnie przekonał. Życie jednak jest takie, że Piotr „kochał” Anię jeszcze najwyżej 1,5 miesiąca po czym wyprowadził się do innej kobiety, obecnie żony 😉
Wracając do zalet i wad. Napisałam, że zaletą jest wspólne opodatkowanie małzonków (bo właśnie rozliczałam PITa rodziców  i u nich korzyść finansowa jest znaczna), można też w szpitalu uzyskać informacje na temat zdrowia, nie jest się osobą obcą tylko żoną/mężem.
– Aga – zawołałam – napisałaś już? daj ściągnąć?
– Ale nie będziesz się śmiała? – zapytała Aga.
Przeczytała moje dwie zalety.
– Jeny – tak bardzo oficjalnie, ja napisałam bardziej emocjonalnie- powiedziała Aga.
Domyślałam się tego 🙂 co robi praktyka 🙂 ja wiem jak wygląda życie po żyli długo i szczęśliwie 🙂 ona myśli, że po ślubie będzie już tylko super kolorowo 🙂
Przeczytałam jej listę.
Zaleta – wspólne rozwiązywanie problemów.
Kurcze, dla mnie to tak oczywiste, że zapewne gdybym miała tylko ja rozwiązywać zrobiłabym dziką awanturę na temat partnerstwa itp.
Zaleta – regularny seks.
🙂 Taaa,regularny 🙂 po ślubie regularny oznacza 6 x w tygodniu, po jakimś roku 4 x w tygodniu,  po pojawieniu się dzieci 2 x w tygodniu, po 10 latach małżeństwa 1 x w tygodniu? może dwa w miesiącu, a po 20 latach – regularny seks raczej można wpisać w rubryce wady 😉
Ciekawa jestem wyników tej ankiety. Na pewno wady i zalety znacznie będą różnić się w zależności od wieku i stanu cywilnego, lub przebywania w stałym związku.
Agnieszka przygotowująca się do ślubu jest bardzo pozytywnie nakręcona i wszystko robione wspólnie ją bardzo kręci (pomieszkuje ze swoim narzeczonym w wakacje, czasem weekendy).
Przemek – mąż z rocznym stażem pyta – co mam napisać w wadach? że żona mi bręczy?

Nasuwa mi się jeden wniosek 🙂 życie z drugą osobą ma swoje plusy i minusy, nie ważne czy z papierkiem czy bez. Ważne kim dla nas jest ta druga osoba. Ja jestem szczęściarą 🙂

2 myśli na temat “Zalety i wady małżeństwa”

  1. Ja juz 14 lat po slubie ,a zalety wady no to dopiero jest nad czym pomyślec chyba musialabym napisac tyle samo co TY tu ale świetnie piszesz .

    Polubienie

  2. hm…nie rozumiem tego „jakbyś mnie kochał to byś się ze mną ożenił”. czy niektóre kobiety nie rozumieją, że nie każdy marzy o małżeństwie? czasy się zmieniły, nie ma społecznego przymusu do pójścia do ołtarza z pierwszą osobą, którą się kocha. dla niektórych mieszkanie razem to jest już wielki krok.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: