Czas założyć różowe okulary

W poniedziałek zaliczyłam totalną dolinę. Rozkleiłam się całkowicie 😦 z uwagi na brak słońca, brak sensu życia, totalną masakrę jeśli chodzi o zdrowie Julki, ciągły nawal trudnych spraw zawodowych, zero wypoczynku, zero radości z czegokolwiek. W poniedziałek moje życie wydawało mi się bez sensu. Popłakałam sobie …. ale dość szybko musiałam wziąć się w garść. Już wieczorem Julka zaczęła również przejawiać objawy depresji (mała papuga) – zaczęła płakać bez powodu, np. szła do łazienki siusiu. Długo nie wraca, idę więc zobaczyć co tam kombinuje, a ona siedzi na dywaniku i płacze.
– Dlaczego płaczesz kochanie ?- pytam
– Bo mi jest smutno (to samo odpowiadałam jej na pytanie dlaczego płaczesz mamusiu).
Cóż. Człowiek nawet nie może się porządnie wypłakać, bo dziecko wyczuwa nastroje i się do nich „idealnie” dopasowuje. Misiaczek wrócił z pracy i zdziwiony patrzył się dlaczego jego dziewczyny ryczą na zmianę 🙂 Przesrane 🙂
We wtorek wkurzyłam się na GBS. Bo kurcze przed chorobą w chwilach zwątpienia i doliny mogłam powiedzieć, że moje życie jest beznadziejne! i dłużej nie wytrzymam, bo jest tak tragicznie. A teraz? gdy tak mówię, czuję się dodatkowo tragicznie i mam poczucie winy, że wogóle tak mogłam pomyśleć.
Gdy dwa lata moje  ciało leżało zbuntowane i  wiotkie na szpitalnym łóżku a umysł wariował i zadręczał się myślami – czy to koniec, czy umrę, co będzie dalej. Codziennie czytałam przyniesiony przez psiapsiółę artykuł o GBS – zwlaszcza info, że 97 % chorych wraca do zdrowia z mniejszymi lub większymi ubytkami. Umysł starał się zagłuszyć malutką swoją część, która szeptała:
– ale jednak 3 % umiera, może to będę ja? w końcu stale monitorują pracę mojego serca, o, o, slyszysz, chyba bije coraz wolniej ….
Codziennie przychodził też ksiądz – widząc moje zapłakane oczy i wiotkie ciało nie odzywał się do mnie ani słowem, oprócz formalnego:
– oto ciało Chrystusa
Ale w jego oczach widziałam ogromne współczucie. Dopiero kilka dni przed moim wyjściem ze szpitala, gdy zaczęłam się uśmiechać, bo duży palec chyba lewej strony zaczynał słuchać mojego mózgu, ksiądz uśmiechnął się do mnie
– Bardzo się cieszę, bo widzę, że czuje się Pani już lepiej. Jest nadzieja.
Wtedy moje życie było beznadziejne, wtedy było naprawdę źle i okrutnie. A teraz? Jest rewelacja. Mogłoby być łatwiejsze, wolniejsze, spokojniejsze i z większą ilością przyjemności. Ale w życiu zawsze trzeba iść pod górkę, mniej lub bardziej stromą 😉 Chociaż nie! Można by się zatrzymać. Ale to nie dla mnie, bo ja chcę więcej i więcej … więc do kogo powinnam mieć pretensje, że czasami jest mi za ciężko ???? Do siebie???? Hm, to właściwie, jakby się tak zastanowić, to nie jest źle 😉 I jestem nawet zadowolona. Mimo, że dziś okropnie boli mnie brzuch, że w poniedziałek rozpocznie się w naszym domku wielki remont (kucie płytek, przynajmniej 1,5 tygodnia bez możliwości korzystania z kuchni) tak mi jakoś miło i radośnie 🙂 Dokładnie dwa lata temu leżałam na lóżku szpitalnym i czekałam na diagnozę. Chyba mam powody do świętowania. I śnieg się topi ….

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: