Depeche Mode – zbiorowa ekstaza

 
 
Zbiorowa ekstaza miała miejsce wczoraj w Łodzi. Zjechało się mnóstwo fanów i wielbicieli Depeche Mode. Mój mąż w młodości zaliczał się do pierwszej grupy 🙂
Pojechaliśmy więc do Łodzi, zobaczyć ich na żywo – ja po raz pierwszy, Jacek jak na fana przystało nie pierwszy 🙂 i pewnie nie ostatni …
Z Poznania do Łodzi śmignęliśmy pięknie autostradą. Aaaa, tak właściwie to do końca zastanawiałam się czy jechać, bo złapał mnie ból gardła i okropny katar. Normalnie pewnie zostałabym w domu, nie szłabym do pracy, ale i ja i Jacek staraliśmy się zignorować objawy przeziębienia (i chyba się udało 🙂 co prawda dzisiaj mówię, jakbym wywrzeszczała się na koncercie … ale żyję).
Dotarliśmy na miejsce. Ledwo usiedliśmy, nie wczułam się jeszcze w klimat miejsca a na scenę wyszedł support. Nie przytoczę nazwy 🙂 Wyszło trzech gości. Nie było źle 🙂 Elektro-industrial. Zagrzali publiczność i zeszli ze sceny. OOO, skończyła się gra wstępna 🙂 – pomyślałam. Jako, że nie jestem wielką fanką, nie drżałam z podniecenia i oczekiwania 😉 ale też już się nie mogłam doczekać. Przerwa między konkretami a grą wstępną była długa. Na szczęście fani DM nie są jak kobieta 🙂 nie stygną zbyt szybko… Na płycie ktoś zaczął klaskać i krzyczeć:
– Depeche Mode, Depeche Mode!
Po kilku sekundach cała hala klaskała i krzyczała. Niesamowite. Jak gwiazdy czują się w tym momencie?
W końcu wyszli na scenę. Wszyscy wstaliśmy. Nie byłam jeszcze nigdy na koncercie na którym wszyscy by tańczyli. Rozumiem na płycie, ale na trybunach … rewelacja.
Bałam się, że Dave zacznie tańczyć po swojemu. Jacek pokazywał mi dvd z zapisem jakiego poprzedniego koncertu DM. Jak dla mnie – głos rewelacyjny, muzyka bardzo fajna, ale taniec Dave’a żenada. Jak facet może poruszać się jak panna tańcząca na rurze …. ech 🙂 i to jeszcze facet w tym wieku. Tak, tak, wiem, że większości panienek (chociaż może nie tylko) spadają gacie jak on tak „zmysłowo” się porusza.
Całokształ koncertu na szczęście był rewelacyjny, więc przymknęłam oko na Dave dance 🙂  Byłam na kilku koncertach, ale takiej zbiorowej ekstazy nie widziałam jeszcze nigdy.
A dziś … po nocnym powrocie do domu, i ogromnym hałasie (od basów drżała mi torebka ) oddam się relaksowi, czas na enjoy the silence 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: