Człowiek z lasu

Jest typ człowieka, którego nie akceptuję, który na dzień dobry budzi we mnie agresję.
Dlaczego o tym piszę dziś? Bo ostatnio miałam wątpliwą przyjemność spotkania z takim typem.
Ludzi tego typu spotyka się bardzo często w branży budowlanej, wykończeniowej (o jaka trafna nazwa ;)) i informatycznej.
Obsługę informatyczną, firmy w której pracuję zapewnia pewien MOBILNY INFORMATYK. Przysłał dawno temu email reklamujący swoje uslugi. Skorzystaliśmy raz. O dziwo, wszystko było zrobione sprawnie. Bez marudzenia. Bez niepotrzebnego gadania. Bez zdzierania kasy. Wydaje się niemożliwe.
W poniedziałek zepsuł mi się mój ukochany domowy laptop. Zadzwoniłam więc do MOJEGO mobilnego informatyka. Ustaliliśmy, że przyjedzie we wtorek o 11.
Z bólem serca rozstawałam się z moim laptopikiem. Tak lubię go miziać.
Wtorek. Godz. 11. Dzwoni domofon. Wchodzi gość. Cały w moro. Zarośnięty. Przyszedł do mnie prosto z lasu? Drwal? Leśniczy?
Zjeżyłam się – bo po pierwsze nie lubię obcych, a po drugie nie lubię rozstawać się z laptopem. Przysłał go MÓJ mobilny informatyk. Cóż, kryzys, kryzysem, ale sprzęty się psują i zapewne firma mojego informatyka się rozrasta. Ok. Trzeba dać nowemu szansę.
– Ok, przyniosę Pani laptopa w czwartek rano, koszt 150 zł. – wydusił z siebie gość z lasu.
– Tak, wiem, wiem, rozmawiałam z Panem mobilnym informatykiem. Może być, ale w tej cenie Pan mi podłączy laptota do bezprzewodowej sieci w firmie.
– Tak, oczywiście.

Czwartek. Człowiek z lasu wrócił. Przyniósł laptopa. Gdy zaczęłam go włączać (laptopa, nie człowieka z lasu), żeby sprawdzić czy wszystko gra, człowiek z lasu zaczął gadać. Najpierw o tym, żeby nie korzystać w Internet Explorer … zamiast krótko i konkretnie, to zaczął od przydługiego wstępu. W tonie moralizatorskim. Powtarzam mu raz, drugi, trzeci …. że wiem. Ale do niego nie dociera. Już mnie wkurza … Laptop działa. Informatyk przystępuje do podłączania go do sieci bezprzewodowej.
– To poproszę o dane, hasło i takie tam – mówi informatyk
– Hasło ? – myślę na głos
– Tak, hasło
– Jak Pan usiądzie do kompa i będzie potrzebne hasło, to Panu podam
– To nie prowadzicie Państwo dokumentacji wszystkich sprzętów? haseł – pyta oburzony informatyk
Zdaję sobie, że to może jest praktyczne, ale jak narazie wszystkie hasła są w mojej głowie, a prowadzenie dodatkowej dokumentacji …. to strata czasu, zwłaszcza jeśli to nie jest firma 50 osobowa.
– To ja radzę, żeby ktoś pomyślał i zaczął prowadzić taką dokumetację.
Poczułam, że moje uczucia do niego narastają. W sensie negatywnym oczywiście.
Przystąpił go konfigurowania sieci bez przewodowej. Po 15 minutach zaczął przebąkiwać, że tu problemy są, że żeby router wysyłał sygnał bezprzewodowy to musi mieć antenkę, a mój nie ma, więc nie będzie sieci.
– Jak nie będzie???? Kupiłam router. Wyraźnie było napisane, że obsługuje sieć kablową i bezprzewodową. Sama próbowałam skonfigurować ten router i widziałam na własne oczy menu konfiguracji sieci bezprzewodowej. Mój mobilny informatyk mówił, że jak będę chciała się podłączyć pod bezprzewodową sieć to mam do niego zazdzwonić i przeprowadzi mnie przez konfigurację telefonicznie.
– No nie wiem! dzwoniłem do kolegi i on nie kojarzy – marudzi człowiek z lasu
Poszperał na komputerze i stwierdził
– Tak prawdę mówiąc, tu wszystko jest źle zrobione, żle skonfigurowana sieć, wszystko trzebaby konfigurować od poczatku …
– Taaa, od nowa …. – rozbawił mnie – wszystko dobrze działa, a Pan musi od nowa, tak niestety jest jak przychodzi ktoś nowy. Mój Pan mobilny informatyk przychodził i wszystko było ok…
….. a kutas z lasu nie wie jak coś zrobić i chce robić wszystko od początku. Kazałam mu już nic nie robić i iść do lasu ….
Nie będę dzwonić do mojego mobilnego informatyka na skargę (bo aż tak wredna nie jestem), ale gdy znów będę musiała skorzystać z jego usług zaznaczę, że ma przyjść osobiście, bo jeśli przyśle jeszcze raz człowieka z lasu to eksploduję …..

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: