Uczymy się rysować :)

Jakiś czas temu Julka zaczęło rysować kształty przypominające coś na kształt buzi. Dwa kółka, pod spodem uśmiech, pod nią kółko, które chyba miałoby głową. Do tego dwie kreski na dole będące nogami i kilka kresek nad oczami – czyli włosy.

Gdy już oswoiła się z tymi kształtami – wytłumaczyłam jej (nie chciałam wcześniej, żeby się nie zniechęciła), że oczy i uśmiech powinny być namalowane w środku kółka, które jest głową. Na początku mnie olała. Powiedziała, że wcale nie tak się rysuje. Ale wczoraj z przedszkola przyniosła rysunki prawidłowe – głowa, w środku oczy i uśmiech, na głowie włosy i z głowy wychodzące nogi.

Dzisiaj rano zobaczyłam, że rysuje znowu tak samo – oczy w głowie, więc uznałam, że czas na następny etap 🙂

– Wiesz – powiedziałam – piękny ten Twój ludzik, ale tutaj między oczami a uśmiechem możesz narysować małe kółeczko i to będzie nos.

– Nie – odpowiedziało moje przekorne dziecko (po kim ona to ma? ;))

Ale gdy po chwili weszłam do pokoju widzę, że na wszystkich głowach dorysowuje w miejscu nosa dwa kółka.

– Ale kochanie – tłumaczę spokojnie – wystarczy jedno kołeczko jako nos! Jak rysujesz dwie to nos wygląda jakby był od krowy …..

– Nieprawda – wytłumaczyła mi Julka – zobacz ! mamy dwa kółka w nosie – zademonstrowała mi wkładając dwa palce, w dwie dziurki 🙂

no i tu mnie miała 🙂 zabrakło mi słów …. co za dziecko …

3 myśli na temat “Uczymy się rysować :)”

  1. Oj, myślę, że Julka z Oliwką to takie same diabełki w ciele aniołka :)Ostatnio Julka była nie grzeczna przed położeniem się spać. Gdy w końcu udalo mi się ją władować do łóżka powiedziała obrażona – a ja ci nie pożyczę mojego Ikusia (ulubiona zabawka do spania).A ja jej mądra mama wciągnęłam się w przedszkolną grę – jak ty mi nie dasz… to ja ci nie dam …I powiedziałam, że jak będzie taka nie grzeczna to w nocy nie zejdę do niej!Ale Ty musisz – powiedziało moje dziecko – bo jak mi się coś stanie? I cóż …. Wymiękłam

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: