Grypa zabija – też mi nowość!

Wkurza mnie już temat grypy AH1N1! Świetnie, że jest tv, internet, szybki dostęp do informacji, ale napędzanie fali strachu … masakra.
A ludzie słuchają, panikują i w efekcie, jeśli chcesz dostać się do lekarza rodzinnego czekasz tydzień. Przecież ta grypa zabija. Trzeba pójść do lekarza.
Tylko tak naprawdę to nie grypa zabija, tylko powikłania po niej. Nie zabijają, tylko mogą zabić.  I to powikłania po każdej grypie, a nie tylko po AH1N1. Ja zachorowałam na zespół Guillaina-Barrego po grypie. Żyję, bo na szczęście zostałam dobrze i szybko zdiagnozowana, a w szpitalu byłam ciągle monitorowana, w razie gdyby zwiotczeniu uległy również mięśnie oddechowe.
Trzeba się szczepić, a ta okropna minister zdrowia nie chce kupić szczepionek i wziąć na siebie odpowiedzialności. Hm. I wcale się nie dziwię, bo przecież lista skutków ubocznych po szczepieniach jest długa. Na niej również znajduje się GBS. Po szczepieniu zachorowała np. mała Oliwka. Od ponad miesiąca walczy ze swoim ciałem, by móc znowu samodzielnie chodzić. A niedoinformowani ludzie myślą, że szczepionka wszystko załatwi, wystarczy ją kupić, zaszczepić się i problem z głowy! A przed szczepieniem daja delikwentowi do podpisania jakiś papierek? to tylko formalność? czy najłatwiejsza forma zwolnienia od odpowiedzialności lekarza? wyobrażacie sobie, że szczepicie się, by nie zachorować na grypę i po dwóch tygodniach leżycie sparaliżowaniu w szpitalu. Na szczęście nie na grypę. Na nieszczęście nie wiadomo czy będziecie jeszcze kiedykolwiek sprawni, czy wrócicie do pracy, czy staniecie kiedykolwiek na palcach? Ech.
Kolejna śmiertelna ofiara AH1N1 jakoś nie robi na mnie wrażenia. Może dlatego, że sama miałam kontakt z dwoma osobami, u których stwierdzono GBS. Miałam, bo już nie ma ich wśród nas. I jakoś ich śmierci nikt nie zauważył. Bo ich śmierć nie wpisała się w medialną sensacyjną wiadomość dnia. Przykre, bo u każdego z nas, osób, które zachorowały na GBS przebieg choroby mógł być bardziej negatywny i zgodnie z opisem choroby, mógł prowadzić do śmierci.

Nie będę już więcej oglądać wiadomości, po co się wkurzać?

Jeden komentarz na temat “Grypa zabija – też mi nowość!”

  1. dzięki za komentarz na moim blogu. W sumie mój stosunek do szczepień i nowej grypy znasz – sceptyczna jestem. I też wkurza mnie ta medialna nagonka i rozdmuchiwanie sprawy. Inna kwestia, że ktoś sporo na tym zarobi.Pozdrawiam serdecznie.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: