Spotkanie GBSowców :)

Cieszę się niezmiernie, bo wczoraj w Zielonej Górze odbyło się spotkanie GBSowców na szczycie … Jarka żona – Danka odezwała się do mnie i tak fajnie się złożyło, że Jarek leży w szpitalu w miejscowości w której działa nasza Grupa Wzajemnego Wsparcia.

Chory na GBS powinien otrzymać wsparcie psychologa. Bo wszystcy przechodzą przez to piekło i każdy z nas zastanawia się czy to przypadkiem nie koniec….

Ale taka rozmowa z psychologiem, to dla chorego może być dodatkowy powód do nerwów, bo

– po pierwsze – nie dość, że ciało mnie nie słucha, to jeszcze głowa nawala, skoro psycholog do mnie przychodzi

– po drugie- ja leżę, wszystko mnie boli, niczym nie mogę ruszyć, a tu stoi jakiś d…i się mądrzy, co on może wiedzieć ….

– po trzecie – psycholog może pomóc, ale tylko teoretycznie 🙂

A taka rozmowa z kimś, kto wyszedł z tej choroby? To szansa, której większość z Was nie dostała. Ja rozmawiałam z Heniem, którego spotkałam w ośrodku rehabilitacyjnym, on na własnych nogach a ja na wózku. I to dało mi dużo powera.

Karolina, która z GBS walczyła w 2006 roku odwiedziła Jarka, który walczy z GBS od kilku tygodni. Jeszcze wiotki Jarek mógł zobaczyć, że sztywność i sprężystość mięści wraca!! JArek już unosi nogę (podobno delikatnie, ale przecież wszyscy GBSowcy wiemy, że unieść delikatnie to jest sztuka!!!) Wiemy też, że po delikatnie przychodzi mocniej, mocniej i pewniej…. a potem to już nie ma taryfy ulgowej ….

Dlatego, Jarku, jak możesz to odpoczywaj i się relaksuj, bo za chwilę będziesz znów Panem Domu, który musi spełniać zadania swojej żony. A my kobiety potrafimy wymyślać zadania dla mężów … przemeblowania, porządki itp.

Poza tym, mam nadzieję, że jak mielinki ci się odbudują to przyłączysz się do GRUPY WZAJEMNEGO WSPARCIA.

Dziękuję Tobie Karolina!

Jeden komentarz na temat “Spotkanie GBSowców :)”

  1. nie dziękuj cieszę się , że miałam możliwośc spotkania z Jarkiem….muszę powiedzieć, że to naprawde super sprawa…zachęcam wszystkich GBSowców do włączenia się w miare możliwość do grupy….Joasiu robisz kawał dobrej roboty:)

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: