Wolność słowa

Ale się we mnie zagotowało !!!

Rozumiem, że mamy wolność słowa i każdy może pisać co chce. Ale pisać takie głupoty w gazecie? za kasę? bez konsultacji z lekarzem? bez sprawdzenia? Sorry, ale zacytuję to co mnie tak wkurzyło, bo boję się, że przeinaczę te głupoty wypisywane przez Dziennik Polska!

Polska”, JP/17.08.2009 12:21

Brytyjscy eksperci: ta szczepionka może zabić
Szczepionka przeciwko grypie AH1N1 może powodować groźną chorobę układu nerwowego – wynika ze ściśle tajnego listu brytyjskiego ministerstwa zdrowia do neurologów – pisze dziennik „Polska” na stronie internetowej.
Z listu, do którego dotarł dziennik „Daily Mail” wynika, że szpitale neurologiczne powinny znaleźć się podwyższonej gotowości od momentu gdy ruszą szczepienia. Brytyjski rząd obawia się, że szczepionka prowadzić do uszkodzenia mózgu zwanego zespołem Guillain-Barre’a.

Choroba ta atakuje układ nerwowy organizmu, prowadząc stopniowo do całkowitego paraliżu, a ostatecznie do problemów z oddychaniem, co kończy się zgonem – pisze „Polska”.

List został rozesłano do ponad sześciuset brytyjskich neurologów. Eksperci powołują się w nim na podobną szczepionkę, która została użyta w 1976 roku w USA.

Więcej na ten temat na stronie internetowej dziennika „Polska”.

Koniec cytatu.
Ciekawa jest kto wykazał się brakiem wiedzy  Brytyskie Ministerstwo Zdrowia, brytyjski autor listu, czy polski dziennikarz, który kiepsko to przetłumaczył.
Czy Wy Gbsowcy wiedzieliście, że GBS uszkadza mózgi 🙂 Dla mnie to nowość. Wydawało mi się, że jedyną rzeczą całkowicie sprawną podczas choroby jest mózg. Ale cóż, skoro Guillain Barre to ładna nazwa na uszkodzenie mózgu, to ja mając takie uszkodzenie, mogłam go przecież niezauważyć, prawda???
Choroba atakuje układ nerwowy. Zgadza się. Ale czytam dalej i oczom nie wierzę – prowadząc do całkowitego paraliżu, a ostatecznie problemów z oddychaniem co kończy się zgonem. Gdyby to nie było takie tragiczne to mogłoby być śmieszne. Śmieszne jest dla nas. Bo jak Wy GBS, którzy mieliście problemy z oddychaniem, możecie to czytać, przecież po problemach z oddychaniem występuje zgon. I już. A jak ja mogę to pisać, skoro po całkowitym paraliżu powinnam zatracić mozliwość samodzielnego oddychania. Hm, chociaż wydaje mi się, że mam tera z problem z oddychaniem …bo jak sobie pomyślę, że to może przeczytać osoba, która właśnie usłyszała diagnozę GBS? Nic tylko się powiesić! Będzie czekać na pewną śmierć. No bo skoro w Ameryce to prowadzi do śmierci to u nas w Polsce też.
Wkurzam się, że jakiś debil zapomniał bardziej lub mniej celowo (bo przecież w takim tonie wiadomość jest bardziej emocjonująca) o słowie może. Bo nikt nie zaprzeczy, że GBS może prowadzić do zgonu. W pewnych przypadkach. przykłady? Lekceważenie objawów przez pacjenta lub lekarza, może spowodować, że szybko postępująca choroba wywoła brak możliwości oddychania gdy pacjent jest w domu, pracy … a nie w szpitalu, gdzie jest możliwość szybkiej reakcji. Spotkałam się też z przypadkiem, gdy osoba umarła na skutek złej opieki medycznej. Tak może się zdarzyć.
Szkoda, że w artykule nie ma informacji o tym, że w większości przypadków GBS jest uleczalny, że ludzie wracają do większej lub mniejszej sprawności 😦

Jeden komentarz na temat “Wolność słowa”

  1. to oburzajace…głupota ludzka nie zna granic społeczeństwo ma naprawde małą wiedze o GBS a jeszcze takie cos…po takim artykule stwierdziłabym, że to śmiertelna choroba :(to przykre bo jak dla mnie to panuje przekonanie, że „zagraniczne badania” są bardziej wiarygodne.I komu tu wierzyc?jak zawsze sobie…

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: