GWW – Fundacja GBS/CIDP

Spieszę donieść, że w końcu się wzięłam i wiedzy zaczęłam szukać u źródła. Skontaktowałam się z Fundacją GBS/CIDP, która ma swoją siedzibę w USA www.gbs-cidp.org

Fundacja została założona przez faceta, który był chory na GBS i jego żonę. Obecnie na całym świecie są oddziały/łącznicy Fundacji. I wielka międzynarodowa „rodzina” GBSowców się powiększa. Łącznicy są w prawie każdym kraju, ale oczywiście nie u nas. Brak łącznika to tak naprawdę brak dostepu do informacji, bo co z tego, że fundacja przyśle zainteresowanemu ulotki w języku angielskim, nie wszystkim chce się to tłumaczyć.

No więc co zrobić? zostałam polskim łącznikiem fundacji. Przysłali mi kupę informacji, będę je sukcesywnie tłumaczyć i zamieszczać na blogu. Przydałaby się taka prawdziwa strona internetowa dla GBSowców, może ktoś z Was zechce mi pomóc?

Cieszę się, że w końcu mam dostęp do rzetelnych informacji oraz doświadczeń z innych krajów.

2 myśli na temat “GWW – Fundacja GBS/CIDP”

 1. Nie znałam Cie Asiu z tej strony:)Fajnie, że masz tyle dobrej energii i chęci aby robić coś pożytecznego dla siebie i innych!Trzymam kciuki!Pozdrawiam

  Polubienie

 2. Cześć,

  mam na imię Martyna,

  moja mama jest chora na CIDP- tak dziś powiedział lekarz. Zachorowała 3 lata temu- ale choroba po bardzo długiej drodze wtedy została zdiagnozowana jako GBS- teraz ma reemisję. Z tego co się orientuję jest dużo ludzi którzy chorują na te choroby ale tak jak napisałaś wiedza na ich temat jak i możliwości leczenia tak naprawdę jest znikoma. Bardzo podoba mi się Twój pomysł tłumaczenia i chętnie skorzystam z Twoich umiejętności. Mam propozycję, może założymy stowarzyszenie czy fundację chorych na ww choroby- albo taką oddzielną w Polsce albo jako oddział tej z USA? Dziś kiedy dowiedziałam się o nawrocie to była pierwsza myśl która przyszła mi do głowy .
  Pozdrawiam i proszę o kontakt:
  martyna-kowal@wp.pl
  Martyna

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: