… dupa …

… dupa …

Może to nie jest ładny tytuł, ale napisałam co chciałam, a potem dokonałam cenzury i tyle zostało.

Ból głowy. Ile może trwać dni? Jeden? Ok. Dwa? masakra. Trzy to już przesada. Przez tył głowy przemykają zle myśli. Ale przecież jestem racjonalna. Nie dopuszczę do siebie myśli nawrót, szpital, bleeeeeeeeee, na pewno to tylko niskie ciśnienie, pogoga do bani …

Dzień czwarty bólu głowy. Zdecydowałam się na konsultację z moją neurolog, bo skoro okulista wykluczył sprawy oczne, laryngolog zatoki to dla spokoju dzwonię do niej.

– Pani doktor – chciałam przyjść na wizytę, ból głowy, czwarty dzień, bez przerwy – opowiadam.

– Jutro nie ma mnie w przychodni, będę w czwartek, ale dobrze Pani radzę, niech Pani jedzie szybko do szpitala na ostry dyżur.

-Ale może poczekam i przyjdę do Pani w czwartek – bronię się.

– Nie ma sensu, bo ja zapewne i tak skieruję Panią do szpitala a zwłoka jest dla Pani niebezpieczna. Trzeba wyeliminować objawy oponowe!

Kurna, gdy powtórzyła z trzy razy szybko i szpital podziękowałam i resztami sił zakonczyłam rozmowę. A potem popłakałam się jak bóbr. Misiek się zmartwił, Julka też zaczęła płakać

– Mamo co się stało, dlaczego płaczesz.

Cholera, wzięłam się w garsć. Zadzwoniłam do neurolog, która leczyła mnie w szpitalu. Ona tak nie panikowała. Ide do niej w czwartek. Kazała mi pić dużo płynów, bo bardzo możliwe, że to zbyt niskie ciśnienie krwi.

I co? Czy do końca życia będzie mi towarzyszył taki lęk? Mi, moim bliskim, nawet lekarzom mnie prowadzącym? Jeden lekarz mówi szybko do szpitala, drugi spokojnie do czwartku. Co robić?

Czekam. Może przejdzie do czwartku? 🙂 ok, głupi żart na to nie liczę. Może w czwartek potwierdzi się hipoteza, że to wina ciśnienia.  Gorzej jeśli w czwartek lekarka powie – proszę jechać do szpitala ! …… dupa ……

Tylko spokój mnie uratuje.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: