Grupa WW – Szczęściara Agnieszka

Agnieszka, 28 lat, Wyszków woj. Mazowieckie, zachorowała 17.06.2008 r,

pobyt w szpitalu- 2 tygodnie, rehabilitacja 3 tygodnie,

leczenie – plazmoferezy

stopień zaawansowania choroby – całkowity niedowład kończyn dolnych, częściowy rąk, porażona prawa strona twarzy,

poprawa – po trzeciej plazmoferezie

stan obecny – w pełni sprawna, towarzyszy słabość i drętwienie przy zmęczeniu/infekcji (ale jeszcze nie minął rok, więc i to zapewne minie)

 

A oto historia Agnieszki:

 

Mam na imię Agnieszka, Wyszków, woj. Mazowieckie
miałam szczęście, u mnie chorobę rozpoznał pierwszy neurolog do jakiego trafiłam, co na drugi dzien potwierdziło się w badaniach. Zachorowałam 17.06.2008 roku. W szpitalu na leczeniu byłam dwa tygodnie, miałam pięć plazmoferez. Potem trzy tygodnie na rehabilitacji. Wyszłam ze szpitala o własnych nogach, jeszcze wtedy nieporadnie, ale za to jaka szczęśliwa.
Objawy:
infekcja, mocny ból głowy, potem ból pleców i nóg. Kładąc się wieczorem do łóżka czułam że zdrętwiały mi palce u prawej stopy. Rano już ledwie chodziłam, za trzy dni byłam w szpitalu jeszcze o własnych nogach tam się doczłapałam, z pomocą mojego męża oczywiście i z nadzieją, że diagnoza kierującej mnie do szpitala pani doktor jest błędna, ale to była naprawdę świetna pani doktor.
Dziś jestem w pełni sprawna, może trochę słabsza, ale właściwie zostały mi tylko słabe dręteinia rąk i nóg jak się przemęczę albo jak złapię infekcję.
Dziś jestem szczęśliwa, bo powoli wracam do normalengo życia, a ta choroba była ciężka, ale cieszę się, że właśnie mnie dopadła, dzięki niej nauczyłam się cenić życie i bliskich no i odkryłam prawdziwych przyjaciół. Myślę, że dzięki tym przeżyciom jestem teraz lepszym człowiekiem, a jeśli moja historia komus pomoże to jeszcze lepiej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: