Koniec sezonu drugiego

Zanim zacznę opowieści o wieczorze panieńskiem i baletach na weselu małe podsumowanie rehabilitacji. Niewątpliwie był to okres o wiele radośniejszy od sezonu pierwszego – szpitala.

1. Największy pozytyw – Niewątpliwie okres rehabilitacji był o wiele radośniejszy niż okres szpitalny. Większość ludzi, których tu spotkałam była uśmiechnięta, bezinteresowana, ciepła. To właśnie Ci wszyscy ci ludzie sprawili, że zaczęłam się otwierać na świat, odzyskiwać uśmiech, poszukiwać mojego dawnego ja 🙂 Wszyscy razem, a także każdy z osobna m.in. – moja przyjaciółka Emilka z którą pisałyśmy książkę o Mogileńskiej 😉 wiecznie uśmiechnięty i sypiący kawałami Józek 🙂 traktująca mnie jak córkę Greczynka czyli Pani Tereska 🙂 flirciarz Mirek zwany Grzywką 😉 „będący pod wrażeniem” uśmiechnięty Muzyk 🙂 przygnębiony Marcin 🙂 trzymająca za mnie kciuki Dominika z fizjo 🙂 malutki masażysta, któremu moje nogi kojarzyły się z plażą 🙂 Żółwik – ulubieniec Emilki 🙂 Maciej – człowiek o 1000 zainteresowań 🙂 no i Góra Lodowa;) czyli mój wogóle nie uśmiechający się rehabilitant.

2. Największa radość i szczęście – Moja współlokatorka, Emilka pomogła mi się wyluzować i dzięki temu mogłam odnaleźć wewnętrzną siłę do walki z ograniczeniami. Na szczęście mój organizm w końcu zaczął ze mną współpracować i dzięki temu walka była łatwiejsza.

3. Największe rozczarowanie – Lekarze. Boli mnie kręgosłup – lekarz zamiast badania, skierowania na prześwietlenie, rezonans da ci ketonal. Po co leczyć? Jak można uśmierzyć ból?

4. Moje pierwsze razy – były niesamowite. Wszystkie. Powolny powrót do normalnego życia. A najwięcej przyjemności sprawiała mi niezależność. Którego dnia wróciłam z przepustki do ośrodka sama, swoim samochodzikiem. Ach 🙂 co za wygoda. Wsiadamy z Emilką do samochodu i jedziemy na zakupki 🙂 Wsiadam i jadę do domu 🙂 Nie muszę na nikogo czekać. Włączam głośną muzykę i frunę nad szosą. Bosko.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: