zasady 1 i 2

Początek.

Hm, na początku był GBS 🙂 a potem rehabilitacja, powrót do życia. I problem …. jak żyć? udawać, że tego nie było? że to był koszmarny sen? Nie da się. Organizm sam przypomina o tym co było. Od kilku miesięcy mam więc tysiące myśli. Szukam recepty.

Dziś wpadłam na rewelacyjny pomysł 🙂 Zapisać swoje myśli. Żeby się nie zapętlać, nie wracać trzy razy do tego samego, żeby nie wpadać w dołki. A jak wpadnę w dół to przeczytam własne afirmacje i nie będę się już dołować. A może ktoś, kto chorował lub choruje na GBS przeczyta kiedyś moje zwariowane mysli i ucieszy się 🙂 Jeśli moje myśli pomogą wyjść mnie samej z dołka to będę szczęśliwa. A jeśli przy okazji pomogą komuś innemu – to w końcu będzie jakiś pozytywny powód z jakiego dopadło mnie to cholerstwo.

 

Zasada nr 1 –

Proste ale działa – Trzeba myśleć pozytywnie. W każdej sytuacji trzeba znaleźć dobrą stronę.

Po chorobie wpadłam w wir … prowadzący do upadku. Zaklęte koło. Czuję się super, biegam, staram się nadrobić 3 miesięczne zaległości. Czuję, że żyję. I nagle drętwienie ręki. O kurcze, czyżby nawrót GBS? Oj! Tylko nie to! Nie jestem w stanie przeżywać tego wszystkiego po raz drugi. Martwię się. Czuję się jeszcze słabiej. Coraz gorzej, coraz więcej dolegliwości …. Na bank nawrót. Mam nadzieję, że przesadzam. Idę do lekarza, żeby mnie opieprzył, że panikuję. Oj. Mówi tylko, możliwe, ze to nawrót. Potrzebne są dodatkowe badania. No i cóż. Płaczę. Jak już dotykam dna mojego dołu dochodzi do mnie myśl analityczna (dobrze, czasem mój analityczny umysł się przydaje) – dlaczego po wyjściu z ośrodka czułam się tak dobrze? Bo byłam pewna, że złapałam Pana Boga za nogi. Że wygrałam z chorobą. Że się nie dałam. Że jestem wielka!  i silna. I nic mnie nie powali 🙂 A dziś – maruda: nie dam rady, dlaczego to mnie spotyka, za jakie grzechy, dlaczego drugi raz …. sratatata …. Koniec.

 

 

Zasada nr 2 –
Oswój swój lęk. Szczera odpowiedź na trudne pytania daje siłę – dzięki temu możemy ustalić gdzie leży problem i jak go rozwiązać.

Pytanie podstawowe: Czego boję się najbardziej? Ja boję się nawrotu choroby. Logiczne. Ale dlaczego? Przecież poprzednim razem wyszłam z tego. Zadowolona, że jestem silna. No tak. Więc gdyby nawrót choroby miał postać lżejszą niż pierwszy raz? Gdybym miała np. ręce sprawne – nie byłoby tak źle. Od kilku dni nie boję się nawrotu. Uświadomiłam sobie, że powód mojego stresu leżał gdzie indziej. Człowiek sam się ogranicza. Ja jak byłam w środku rehabilitacyjnym i obserwowałam osoby z SM to myślałam sobie, że jestem szczęściarą, że GBS zazwyczaj nie nawraca ( co to jest te 2 % prawdopodobieństwa). Że gdybym była chora na SM i miała nawroty to bym tego nie wytrzymała. To by mnie przerosło. Tyle razy to powtarzałam. Aż uwierzyłam. Ja to jestem przekonująca 😉 tak trudną osobę jak ja potrafię przekonać. No i jak wróciłam do domu i poczułam drętwienie, pomyślałam – nawrót i to był mój koniec. Ale zaraz spokojnie. Gdybym leżała w domu? Byłoby żle? Nie 🙂 GDybym leżała w szpitalu, ale nie była w 100 % zdana na łaskę, niełaskę ludzi obok? pielęgniarek? byłoby źle? Nie 🙂 Czyli boję się jedynie, że znów będę musiała skomleć o pomoc i czekać cierpliwie,aż ktoś się ulituje i pomoże. Tylko tego się boję. Z resztą dam sobie radę. Hm. Znasz tą chorobę? Wiesz o co mi chodzi? Ok. Czas na krótki opis jednostki chorobowej 🙂 Oraz zmagań jednostki z chorobą 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: